Українська правда

Від переїдання і депресії – 7 способів, як вдячність покращує здоров’я

7 січня 2018, 10:00

Свята у родинному колі зазвичай підштовхують подумати про те, кому і за що ми можемо бути вдячними.

Психологи й фахівці з харчування переконують, що вдячність допомагає не лише ментальному здоров’ю, а й фізичне покращує, ідеться у матеріалі Time.

1

Вдячність додає терплячості

Дослідження Північно-Східного університету у США показало, що люди, які переживають відчуття вдячності кожного дня, більш терплячі й схильні обдумано та виважено приймати рішення.

Коли 105 студентів запитали, чи хочуть вони гіпотетично отримати певну суму грошей зараз, чи почекають і пізніше матимуть більше – "вдячні" учасники дослідження частіше відповідали, що хочуть більше і готові потерпіти.

2

Вдячність покращує стосунки

Згідно із дослідженням, надрукованим у журналі теоретичної психології Journal of Theoretical Social Psychology, подяка та відчуття вдячності стосовно партнера зближує пару та додає бажаності стосункам.

3

Вдячність підштовхує до піклування про себе

Автори дослідження із персональної психології, викладеного у журналі Personality and Individual Differences, попросили людей оцінити свій рівень вдячності, а також фізичне й ментальне здоров’я, частоту відвідин лікаря та підхід до харчування. Науковці зробили висновок, що вдячні ретельніше доглядають за власним тілом та більше турбуються про кількість спожитих калорій.

4

Вдячність покращує сон

"Перед сном рахуйте, скільки разів ви сказали "дякую", а не овець", – радить дослідниця Емма Сеппляла з Єльського університету.

На думку вченої, вдячні люди сплять міцніше й довше. А для швидкого результату, фахівчиня радить на перших порах занотовувати перед сном усі випадки вдячності, що трапилися протягом дня.

5

Вдячність спиняє переїдання

Когнітивна терапевтка Сьюзен Пірс запевняє, що вдячність додає сили волі, допомагає контролювати раптові імпульси та заспокоює людину для прийняття більш зваженого рішення.

У момент, коли здається, що салатику в мисці не так і багато, щоб доїсти його просто о 23:00, екпертка радить змусити себе встати з-за столу та подумати про те, за що ви останнім часом були вдячні собі. Це має відволікти від переїдання на ніч.

6

Вдячність долає депресію

У терапії з людьми, які переживають депресію, часто застосовують вправу "трьох хороших речей", коли потрібно щодня згадувати мінімум три вдалі ситуації, які викликають позитивні відчуття.

Серед пунктів цієї вправи можуть опинитися випадки чи вчинки, за які людина вдячна або отримала подяку сама. Фахівці переконують, що дієвість "трьох хороших речей" помітна уже за кілька тижнів практикування.

7

Вдячність робить радість тривалою

Комплімент чи шоколадка – дуже багато речей, подій чи вчинків можуть зробити людину щасливою, переважно на короткий період. Емма Сеппляла вважає, що вдячність тяжіє до більш утривалених форм радості, тому що вона не базується на раптовому відчутті.

"Якщо ви регулярно дякуватимете, відчуття радості затримається надовше", – запевняє експертка.

Усі фото Depositphotos.