Якщо палите – бігайте. Фізичні вправи йдуть на користь легеням курців

— 6 лютого 2018, 13:38

Група 33 дослідників з 11 європейських країн працювала над тим, аби довести – фізичне навантаження йде на користь людям, які палять протягом тривалого часу.

Фото realinemedia/Depositphotos

Результати розробки, яка проводилася у 25 дослідницьких центрах, науковці опублікували у виданні Thorax.

Для дослідження науковці проаналізували доступні дані реєстрів бази даних ECRHS, основу розробки склали дані 3912 людей. Вік учасників дослідження – від 27 до 57 років.

Під час аналізу даних науковці аналізували дані, зібрані протягом 10 років – виміри об’єму легенів, дані з анкет та інтерв’ю з приводу способу життя, який вели учасники-курці.

[L]Достатньо показовою фізичною активністю науковці вважали виконання фізичних вправ або біг не менше години 2 рази на тиждень і більше.

ВІДЕО ДНЯ

Функції легенів покращувалися у тих курців, які перейшли від пасивного способу життя до активних тренувань. Покращували свої показники й ті, хто будучи активним споживачем нікотину, увесь час займався спортом.

Відомо, що навіть у курців, які кидають свою звичку, процес деградації легенів продовжується, особливо коли йдеться про тривалий досвіт паління.

Саме фізичні вправи, на думку науковців, здатні спинити цей процес погіршення функцій легень.

Автори дослідження вважають, що разом із застереженням про те, що куріння вбиває, у точках продажу та на упаковках цигарок потрібно вказувати, що фізичні вправи можуть покращувати стан легень.

Реклама:

Головне сьогодні