Вейпінг – така собі альтернатива. Електронні цигарки підвищують ризик пневмонії, кажуть вчені

— 8 лютого 2018, 10:30

Користувачі електронних сигарет можуть мати високий ризик розвитку легеневої інфекції.

До такого висновку дійшли вчені Лондонського університету королеви Марії, повідомляє агентство AFP з посиланням на European Respiratory Journal.

Користувачі електронних сигарет можуть мати високий ризик розвитку легеневої інфекції.
Фото narimbur/Depositphotos

Група дослідників провела три типи експериментів.

Під час першого у лабораторних умовах клітини з носової порожнини пацієнтів піддавали впливу пару з е-сигарет.

У другому – миші вдихали пару, а потім піддавалися впливу пневмококових бактерій – основної причини пневмонії.

Третій експеримент проводився на 11-ти користувачах електронних сигарет. Мазки з їхньої носової порожнини порівнювали з даними не-вейперів.

Вчені помітили різке збільшення кількості пневмококових бактерій, що прилипають до клітин дихальних шляхів після впливу електронних сигарет.

Це, за їх словами, підвищує чутливість до захворювання на пневмонію.

Співавтор дослідження Джонатан Грігг з Лондонського університету зазначає: "Деякі люди, в спробі кинути палити, думають, що це абсолютно безпечно, однак це дослідження показує, що вдихання пари може викликати несприятливі наслідки для здоров'я".

Е-сигарети, які не містять смоли та мають менше токсинів, ніж тютюнові сигарети, були розроблені як більш безпечна альтернатива тютюновому курінню.

Однак це не перше дослідження, яке піддає сумніву безпечність вейпінгу.

[L]У січні 2018 року вчені з США оприлюднили дані, що паління електронних сигарет може збільшувати ризик розвитку раку, оскільки призводить до пошкодження ДНК. І це незважаючи на те, що вейп дійсно містить менше канцерогенів, ніж тютюновий дим.

У дослідженні, яке було опубліковане у журналі Tobacco Control у жовтні 2017 року, йшлося про те, що широкомасштабний перехід від тютюну до електронних сигарет дозволить запобігти мільйонам передчасних смертей до 2100 року, навіть якщо гаджети самі по собі не є безризиковими.

Проте багато людей побоюються, що популярність вейпінгу може відкрити "ворота" для тривалої нікотинової залежності серед молодих людей.

Так Пітер Опеншоу, професор експериментальної медицини в Імперському коледжі Лондона, коментуючи останнє дослідження, зазначає, що воно "не має використовуватися як причина того, щоб продовжувати палити звичайні цигарки".

Реклама:

Головне сьогодні