В Україні заборонили вакцину від кору та краснухи, упаковану в Росії

— 26 лютого 2018, 11:40

Україні заборонили продаж і використання вакцини від кору, паротиту та краснухи "Приорикс", яка має російську реєстрацію.

Це вказано у розпорядженні Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Фото: LenaMiloslavskaya/Depositphotos

За її даними, вакцину виробляє італійська компанія "Фидия Фармацеутици С.п.а", але упаковкою і випусковим контролем якості займається фірма з Росії ООО "Смит-Кляйн Бичем-Биомед".

[L]Служба повідомляє, що препарат на території України перебував в обігу як "незареєстрований лікарський засіб".

Усім, хто реалізовує та застосовує лікарські засоби, Держслужба з лікарських засобів постановила невідкладно після одержання документу перевірити наявність цього препарату і вилучити його з обігу для подальшої утилізації та/або знищення.

ВІДЕО ДНЯ

Якщо "Приорикс" є в наявності, потрібно повідомити службу про виконання її розпорядження.

Для збільшення натисніть на зображення
Для збільшення натисніть на зображення

Нагадаємо, весною 2017 року в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що ліки та медичні вироби, виготовлені в Росії, мають потрапили під санкції.

"Всі наші держзакупівлі проходять через міжнародні організації. По-перше, вони вимагають відповідності кваліфікації ВООЗ, а більшість російських ліків не кваліфіковані. По-друге, російські виробники самі не виходять на відкриті тендери", – сказала в.о. міністра.

Вона також зауважила, що зараз Державний експертний центр не має можливості проводити перевірку виробничих потужностей російських фармвиробників, відповідно не може гарантувати якість ліків виробництва РФ.

"Є дуже багато запитань до російських ліків, російських медвиробів, до їх якості та реєстрації", – додала Супрун.

Реклама:

Головне сьогодні