Тест

Олія, лід, алое не допоможуть. Що робити при опіках: пояснює Супрун

Облилися окропом чи доторкнулись до гарячої праски? У жодному разі не біжіть на кухню за рослинною олією, листям алое чи сметаною.

Термічні опіки бувають дуже болючими та часто супроводжуються такими симптомами, як почервоніння або лущення шкіри, виникненням пухирів та набряку, появою блідості або обвуглення шкіри.

Будь-які термічні опіки – це пошкодження шкіри внаслідок контакту із гарячою речовиною або предметом.

Рівень інтенсивності болю не завжди пов'язаний із тим, наскільки сильний опік. Інколи навіть дуже серйозний опік може бути відносно безболісним.

Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook написала про першу допомогу при отриманні термічного опіку.

(щоб переглянути покрокову інструкцію, скористайтеся стрілочками)

[INFOCARD]

Звертатися до лікаря слід у залежності від типу та ступеня опіку.

Незначні опіки можна лікувати самостійно в домашніх умовах.

[L]Головне – запобігати потраплянню бруду на уражену ділянку шкіри та не розривати пухирів, які можуть утворитися в цьому місці.

У разі сильного опіку необхідно звернутися за професійною медичною допомогою.

Наприклад, в разі ураження великої ділянки шкіри (більший, ніж ваша долоня) або виникнення глибокої рани, у разі опіку, що викликає блідість або обвуглення шкіри та якщо уражена ділянка на обличчі, руках, ногах або статевих органах, внаслідок яких виникли пухирі.

При будь-яких проявах інфікування, виникнення неприємного запаху з рани, гною чи посилення больового синдрому, негайно звертайтесь до лікаря.