Супрун нагадала, коли вакцинувати дитину від поліомієліту

— 24 жовтня 2018, 17:21

У Всесвітній день боротьби з поліомієлітом очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook нагадала, коли варто вакцинувати дітей від цієї хвороби.

Поліомієліт – гостра інфекційна хвороба, яка вражає центральну нервову систему і може призвести до паралічів та парезів.

Інфекція поширюється через брудні руки, заражену їжу та воду. Ліків від хвороби не існує, але існує вакцина, яка може захистити здорову людину.

Міністерка зауважує, найбільш вразливими до хвороби є діти до 5 років.

"В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти платників податків. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя," – зауважила Супрун.

ВІДЕО ДНЯ

Очільниця нагадала, що за Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:

1 щеплення – 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина)
2 щеплення – 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина)
3 щеплення – 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина)
4 щеплення – 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина)
5 щеплення – 6 років (оральна поліомієлітна вакцина)
6 щеплення – 14 років (оральна поліомієлітна вакцина)

"Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно", – запевнила в.о. міністра охорони здоров'я.

[L]Уляна Супрун пише, завдяки вакцинації кількість випадків інфікування поліомієлітом у світі від 1998 року зменшилася на 99%.

Щоб перемогти хворобу має бути вакциновано 95% населення країни. Натомість рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту в Україні є достатньо низьким.

Міністерка попереджає – якщо такі темпи будуть зберігатись до кінця року, то рівень охоплення щепленнями дітей досягне лише 62%.

Реклама:

Головне сьогодні