Експерти МОЗ пояснили, чи можна колоти другу дозу вакцини проти COVID-19 від іншого виробника

Катерина Хорощак — 5 квітня 2021, 13:07

Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, які, зокрема, використовує Україна, є взаємозамінними незалежно від країни виробництва.

Тобто людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, яку виготовив індійський Інститут сироватки крові, можна робити другий укол вакциною AstraZeneca, яку виробили на інших майданчиках.

Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), повідомили у Кабінеті міністрів України.

Нагадаємо, в Україні використовують вакцину Covishield індійського "розливу".

Фото: nicktys/Depositphotos

"Вакцина AstraZeneca виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними", – пояснили в НТГЕІ.

ВІДЕО ДНЯ

Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.

Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer або інактивованою вакциною Sinovac щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.

У Міністерстві охорони здоров'я гарантують, що вакцина для другого щеплення всім, хто вакцинувався першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.

Нагадаємо, Україна, окрім Covishield (AstraZeneca), поки планує використовувати ще 3 вакцини проти COVID-19: Pfizer, Sinovac та Novavax.

Першу партію вакцин Sinovac вже привезли в Україну. Препарат Pfizer очікують в квітні.

Вас також може зацікавити:

AstraZeneca перейменувала свою "європейську" вакцину проти COVID-19

У МОЗ оновили дані про побічні реакції від вакцини Covishield проти COVID-19

До 90%: вакцини Moderna і Pfizer проти COVID-19 довели свою ефективність в реальних умовах

Як записатися на вакцинацію проти COVID-19: 4 способи

Якими вакцинами від COVID-19 щеплюватимуть українців: ефективність, безпечність, протипоказання та принцип дії

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні