Рак грудей: як пережити діагноз, що спершу робити і де по можливості лікуватися

Три слова "Ви хворі на рак" для більшості звучать як вирок, незважаючи навіть на найсучасніші ліки, схеми і методи лікування. Хоча насправді ми багато чого не знаємо про цю хворобу, і часто саме необізнаність стає найбільшою загрозою.

Зокрема, чи ви знали, що одним з найуспішніших світових онкоцентрів є Інститут Онкології Басельга в Іспанії. Так склалося, що саме в ньому застосовуються найновітніші методики лікування раку. Онкоінститут, у витоків якого стояв лікар Хосе Басельга, став справжньою Меккою для тяжкохворих на рак, які з`їжджаються сюди з усього світу у пошуках останньої надії.

На думку іспанських лікарів, рак грудей – зовсім не вирок, у разі раннього виявлення процес одужання настає у 75–85% жінок. І тут головне – обізнаність із цією проблемою і налаштованість на позитивний результат.

Найважливішою і найрезультативнішою процедурою у діагностуванні раку була і залишається мамографія. Саме вона допомагає виявити рак молочних залоз на ранніх стадіях, коли його можливо вилікувати безопераційним шляхом. Візит до мамолога раз на рік мусить стати такою ж традицією для жінки, як і систематичні візити до стоматолога чи гінеколога.

Ну, а коли діагноз уже прозвучав… Директор відділення раку молочних залоз інституту Басельга Хав’єр Кортес стверджує, що існує певний алгоритм дій для жінки, яка вперше чує свій діагноз. По-перше, треба дізнатися якомога більше про цю хворобу, її стадію, методи, тривалість і наслідки лікування – саме від самої жінки, її надії на краще і налаштованості на позитивний результат, в більшості випадків, залежить ефективність лікування. У жодному разі не слід ховатися від хвороби у бездіяльності чи невігластві – лише активна позиція хворої здатна убезпечити її.

На підтвердження своїх слів лікар Кортес наводить унікальний приклад своєї пацієнтки, 39-річної Сандри Камос, яка власноручно намацала пухлину у себе. Вона одразу звернулася до лікаря, проте ні радіологічні обстеження, ні екографія не виявили у неї онкоутворення. Але жінка наполягала на додаткових обстеженнях – від раку грудей померла її мама, тітка, бабуся – на жаль, генетичний фактор – один з найпотужніших у розвитку раку.

Сандрі призначили додаткові обстеження в онкоцентрі Басельга, і справді виявили пухлину. Жінку прооперували через три тижні після діагностування, причому зробили подвійну мастектомію з метою убезпечення від рецидиву.

"Весь час мене підтримували мої діти, яким перед операцією я пояснила, що якийсь час лікуватимуся і перебуватиму в лікарні. Я сказала, що після всього мамі дадуть супервітаміни, від яких, можливо, повипадають коси. Так, власне, і сталося, та коли мене без перуки побачила 6-річна донька, вона сказала: "Ти зовсім не схожа на мою маму, але ти гарненька. Йди до мене, моя лиса мамочко", – і поцілувала мене у самісіньку лисину"...

"Моя хвороба мене повністю змінила. Я від самого початку знала, що потрібно рішуче діяти, і що єдина річ, яка неприпустима для мого становища, – це сидіти, склавши руки"…

Отже, перша реакція на діагноз має бути не істерика і заламування рук, а глибоке вивчення інформації про хворобу. Далі, на думку іспанських лікарів, треба пройти… повторну консультацію у іншого лікаря. А ще краще – звернутися одразу до трьох лікарів з трьох різних медичних центрів. Мало того, що це збір такої необхідної інформації, це ще й додаткова консультація, прояснення діагнозу, розтлумачення ходу лікування, його методів і прийомів, а також наслідків і кінцевого результату. Якщо тільки не йдеться про пізню стадію раку, важливе не так швидке, як правильне лікування, призначене від самого початку і впроваджене грамотно і послідовно.

Якщо ж все-таки наважитеся на лікування в іспанській клініці Басельга, варто неодмінно зробити рідку біопсію – найновітнішу процедуру, яка дозволяє лише за аналізом крові виявити генетичну схильність до раку.

Генетичний фактор – чи не основний у розвитку онкозахворювань. "Раку грудей як такого не існує, адже ми досі не знаємо першопричини появи цієї хвороби, – каже лікар Хав’єр Кортес. – Ми знаємо лише ті моменти, які можуть збільшити чи зменшити ризик його появи. Так, ця хвороба часто спадкова. Але ми не можемо напевно сказати, чи схильна людина до розвитку онкозахворювань, за винятком тих пацієнток, які мали хворих на рак родичів. Приміром, Анджеліна Джолі, мама і тітка якої передчасно померли від раку грудей, замовила генетичне обстеження, і виявивши високий ризик появи пухлини, прийняла складне рішення – зробити подвійну мастектомію".

Серед зірок шоу-бізнесу, які перенесли рак грудей, – австралійська співачка Кайлі Міноуг, яка оприлюднювала всі етапи проходження хіміотерапії, американська співачка Анастейша, яка двічі поборола рак, латвійська співачка Лайма Вайкуле, Синтія Ніксон, відома глядачам за роллю Міранди у серіалі "Секс у великому місті". Всі вони стверджують: борітеся до кінця, і в раку не буде жодних шансів!

Реклама:

Головне сьогодні