Програми професійного розвитку
За останній рік мережа Recovery організувала більш як півсотні освітніх заходів, серед яких як наукові конференції, практичні тренінги та воркшопи, так і програми дистанційного навчання й онлайн-семінари. Вони охоплюють різні тематики, аби кожен член мультидисциплінарної реабілітаційної команди знайшов найбільш актуальні для себе знання. Зокрема, учасники отримують релевантний продукт, що є результатом збору та систематизації унікального, динамічного та широкого досвіду роботи з бойовими травмами, який напрацьовується зараз в Україні.
Освітня команда Recovery створює велику базу знань, в якій спирається не тільки на світовий досвід, але й на власні клінічні кейси лікарень, що входять до національної мережі. У синергії з експертизою провідних спеціалістів у сфері реабілітації в Україні – професорів та практиків, лікарів та терапевтів – цей практичний досвід перетворюється на навчальні курси для кожного спеціаліста.
Менеджмент та лідерство в реабілітаційній медицині
Гнучкість та адаптивність освіти в проєкті – ключовий фактор: окрім розподілу за спеціальностями, навчальні програми відрізняються за рівнем складності. Так, спеціалісти з різним рівнем підготовки мають змогу як закріплювати базу, так і переходити на поглиблені рівні, вчитись застосовувати новітнє обладнання.
Зазвичай курси в центрах складаються з двох частин – вебінарів і практики. Теорію викладають онлайн. Зважаючи на те, що теоретичний блок побудований з урахуванням особливостей реабілітації бойових травм та засновується, зокрема, на клінічних кейсах Recovery, навчання є підлаштованим під задачі співробітників і задовольняє їхні запити.
Конференція Recover together. Психологічні аспекти реабілітації військових.
Практична ж частина проходить на базі одного з центрів. Фахівці відпрацьовують ті знання і навички, з якими ознайомились на вебінарах. Враховуючи, що центри мережі Recovery здебільшого схожі між собою та мають однаковий набір обладнання, отриманий на практичних заняттях досвід можна одразу застосовувати й на своєму робочому місці.
Постійний професійний розвиток та навчання – необхідний компонент життя спеціалістів з реабілітації, а для лікарів – це закріплений на законодавчому рівні обов’язок. Для того, щоб не втратити сертифікацію, фахівці зобов’язані відвідувати освітні заходи та набирати бали безперервного професійного розвитку.
Зі слів керівниці всеукраїнського проєкту Recovery Світлани Гриценко, інколи це стає проблемою для лікарів. Адже якісні навчальні програми зазвичай достатньо дорогі, а на саме навчання потрібно ще "відпроситися" у керівника. Це призводить до вибору фахівцями не найкращих курсів, а найдоступніших та найвигідніших за співвідношенням ціна/бали.
Для того, щоб розв’язати цю проблему, команда Recovery робить освіту доступною та безоплатною для всіх спеціалістів національної мережі.
Менеджмент та лідерство в реабілітаційній медицині
Також регулярні практичні тренінги, які проводяться для представників усіх центрів мережі, покращують співпрацю між різними центрами та фахівцями, що є другим важливим складником успіху освітньої програми мережі Recovery.