Чому вода для нас така важлива
Чому ж нашому організму так критично важливо отримувати воду? Причому навіть у холодну пору року. Часто люди помилково вважають, що пити багато води потрібно лише в спеку або при фізичних навантаженнях. Насправді вода критично важлива для організму в будь-яку пору року, каже Антон Рева, СЕО компанії "Аква Миргород".
"Яка б не була погода, організм втрачає воду через дихання, сечовиділення і сухе повітря. Зневоднення порушує терморегуляцію, роботу імунної системи та обмін речовин. Тому підтримувати водний баланс важливо завжди, незалежно від температури надворі", – зауважує він.
Близько 60% маси тіла дорослої людини – це вода. Вона входить до складу клітин, міжклітинної рідини, крові, лімфи, слини, травних соків тощо. Без достатньої кількості води жодна клітина не може нормально функціонувати.
Вода – головний "транспорт" організму: доставляє поживні речовини до клітин, допомагає виводити токсини та продукти обміну через нирки, піт, дихання. Навіть легке зневоднення (1–2%) може знижувати концентрацію уваги, погіршувати когнітивні функції, викликати втому та головний біль. Зневоднення може впливати навіть на настрій і пам’ять.
У холодну пору року організм також постійно підтримує температуру тіла. При кожному вдиху через дихальні шляхи ми втрачаємо воду, яка випаровується з легенів. У сухому холодному повітрі ця втрата посилюється – дегідратація може виникати навіть "непомітно" взимку.
Вода – не просто напій, а і внутрішній транспорт і терморегулятор: вона допомагає клітинам отримувати поживні речовини, а тілу – підтримувати оптимальну температуру, обмін речовин та навіть настрій.
Вода допомагає клітинам отримувати поживні речовини
Вода допомагає тілу підтримувати оптимальну температуру
Вода забезпечує належний обмін речовин та піднімає настрій
Відомо, що вода позитивно впливає на роботу всіх функцій організму. Але часом цю користь недооцінюють. СЕО компанії "Аква Миргород" перераховує основні симптоми зневоднення: швидка втомлюваність, сухість у роті та на шкірі, головний біль, запаморочення, темна сеча, зменшення кількості сечовипускання, м’язові спазми. Він зазначає, що це далеко не всі симптоми. Коли організм зневоднений, це може призвести до зниження енергії, загальної слабкості та погіршенню самопочуття.
Антон Рева зауважує, що вживання неякісної води може призвести до наступного: