При проникних пораненнях грудної клітки використовуються оклюзійні наліпки. Вони герметизують вхідний та (за наявності – ред.) вихідний отвори поранення і запобігають розвитку пневмотораксу. Зазвичай невентильовані наліпки коштують дешевше, але вмілий медик, який розуміє, чого він хоче досягти, має у своєму арсеналі як вентильовані, так і невентильовані наліпки.
Ще один важливий елемент – декомпресійна голка.
"Про неї можна говорити довго з погляду медичної практики та доцільності її наявності в аптечці, але для рюкзака бойового медика це необхідна річ, оскільки в комплекті з оклюзійною наліпкою вона дозволяє врятувати бійця від порушення дихальної функції, зокрема при травмах грудної клітки", – зазначає інструктор.
Медичний наплічник обов’язково має містити засоби для боротьби з гіпотермією (станом, при якому температура тіла падає нижче необхідної для підтримки функцій організму – ред.). Вони повинні бути навіть у теплу пору року.
"При значній крововтраті людина починає мерзнути. Якщо людина мерзне – у неї гірше згортається кров", – зауважує Ігор.
Для цього використовують терморефлективну фольговану ковдру , а також активну термоковдру. Терморефлективна ковдра дозволяє зупинити віддачу тепла тілом людини та підтримувати його наявну температуру. Активну термоковдру використовують для зігрівання – вона містить панелі зі спеціальною хімічною речовиною, яка при контакті із повітрям починає виділяти тепло.
Для допомоги при опіках слід використовувати гідрогелеві пов'язки.
"По факту, це спеціальний нетканий матеріал, просочений речовиною, яка може вбирати велику кількість теплової енергії, що виділяється від опіку, особливо другого і третього ступеня", – пояснює інструктор.
У рюкзаку бойового медика повинна бути й м'яка шина. Вона дозволяє зафіксувати переламані кінцівки, а також використовується для фіксації при підозрі на перелом шийного відділу хребта.
Ігор також звертає увагу на важливість наявності нітрилових рукавичок: "Це розхідний матеріал, але дуже потрібний, адже контакт з будь-якою біологічною рідиною є небезпечним для медика. Наявність і використання рукавичок є ознакою професійності і турботи про власне життя та здоров’я".
Не менш важливими є компактні м'які ноші. Вони призначені для швидкої та безпечної евакуації поранених до укриття, прикриття, пункту збору поранених тощо.
Інструктор особливо відзначає атравматичні ножиці.
"Моя улюблена річ, яку я, як благодійну допомогу, зустрічав поки що тільки у «Лелеки» – це атравматичні ножиці XSHEAR. За співвідношенням ціни, якості та ефективності використання вони – найкращі, на мою думку", – ділиться Ігор.
Підсумовуючи, Ігор наголошує на важливості якісного спорядження. За його словами, будь-яке індивідуальне спорядження повинне відповідати головному критерію: воно не має заважати, а навпаки – допомагати виконувати та полегшувати виконання завдання.