"Реабілітація має стати трендом"
Віктор – боєць 47-ї механізованої бригади. Він мобілізувався в перші дні повномасштабного вторгнення. Спершу захищав рідне місто Полтаву в складі територіальної оборони, а потім приєднався до ЗСУ.
Він отримав поранення на Авдіївському напрямку восени 2023 року. Снайперська куля влучила в шию та пошкодила хребет.
"Була дуже важка евакуація – мене забрали через 40 хвилин після поранення", – згадує Віктор.
Коли стан бійця стабілізували, його врешті-решт доставили до Київського центрального госпіталю. Поки він відновлювався, лікарі запропонували пройти реабілітацію в центрі
RECOVERY у Вінниці.
Віктор, боєць ЗСУ
"У реабілітаційному центрі я пробув 3 тижні та відчув значний прогрес у своєму відновленні. Команда лікарів, яка займалася реабілітацією, до кожного пацієнта застосовувала індивідуальний підхід. Мене вразило, що вони не йшли по шаблону, а спершу визначали цілі та призначали персональні вправи.
Крім того, там було чудово організоване дозвілля – екскурсії, боулінг, більярд тощо", – розповідає військовий.
Після того Віктору запропонували продовжити реабілітацію в полтавському центрі мережі RECOVERY. На той момент відділення тільки відкрили, тож військовий дуже зрадів тому, що може відновлюватись у рідному місті й частіше бачити рідних.
"Фахівці та матеріальна база також на високому рівні. Мені найбільше подобалися сенсорні тренажери для відновлення рухового апарату. Закладів такого рівня реабілітації в Україні поки не так багато, але я вважаю, що з тією кількістю поранених бійців це має стати трендом. Адже повноцінне відновлення дуже важливе для продовження служби та життя в цілому", – зауважує він.
Віктор уже повернувся на фронт. Його мотивацією були не лише побратими, а й сім’я, яка підтримала в цьому рішенні.
"Але кожен має знаходити мотивацію для себе", – додає військовий.