Спецпроєкт
17 лютого 2025
Війна змінила життя тисяч українських військовослужбовців. Можливість побути разом із родиною стає для них неоціненною. Саме тому в Буковелі вже кілька років діє спеціальна програма реабілітації та відновлення для військових, які служать безпосередньо в зоні ведення бойових дій.
Психологи виділяють відпочинок з рідними як окремий вид відновлення. А бійці отримують великий стимул продовжувати бойові дії.
Збройні сили України за ініціативою Буковелю підписали меморандум з адміністрацією курорту. У межах цієї угоди щотижня безоплатно можуть відпочити до 100 військовослужбовців, які виконують завдання в зоні бойових дій, разом зі своїми сім’ями. Але найголовніше в такій відпустці – це можливість провести час із рідними, аби хоч на кілька днів забути про війну та її реалії.
Історія Івана: єднання з сім’єю
Іван – офіцер, який служить у 42-й окремій механізованій бригаді. До війни він працював регіональним менеджером у компанії, але у 2023 році став до лав ЗСУ.
За час служби Іван виконував бойові завдання на Харківському, Донецькому та Луганському напрямках. Кілька разів він був у відпустці, проте саме можливість провести тиждень у Буковелі з сімʼєю стала для нього чимось особливим.


"Коли командування запропонувало поїхати в Буковель із родиною, я навіть не роздумував. Мені було важливо не просто відпочити, а провести час із дружиною та сином", – розповідає Іван.
Разом із сім’єю він вперше спробував катання на лижах, відвідав VODA club та парк "Гуцул Ленд".

"Малий був у захваті! Особливо йому сподобався бізон у «Гуцул Ленді». Для мене ж найважливішим було не думати про війну хоча б кілька днів. Я розслабився, відійшов думками від негативних моментів нашого сьогодення", – ділиться враженнями військовий.

Він додає, що для військовослужбовців багато бізнесів та атракціонів надають знижки або навіть безоплатний вхід.
Дмитро: кожна хвилина з родиною безцінна
Дмитро мобілізований з березня 2024 року, нині служить на Харківському напрямку. Каже, що керівництво ставиться з розумінням до своїх бійців, цінує кожного військовослужбовця та має гарну комунікацію.
Поїхати на курорт військовослужбовцю запропонувало командування. Він, каже, погодився миттєво, бо важко відмовитись від такої можливості – провести цілий тиждень із дружиною та дітьми в Буковелі.


"Як військовий я знаю, що кожна хвилина з родиною – це справжня нагорода. Найбільше задоволення – бачити щасливі очі дітей та дружини. Це справді надихає", – розповідає Дмитро.
Він зауважує, що під час цього відпочинку дружина не займалася побутовими справами, а могла повністю зосередитися на спілкуванні з чоловіком та дітьми. Вони разом гуляли, відвідували атракціони та насолоджувалися часом одне з одним.
Виокремити щось, що сподобалось найбільше – важко, ділиться Дмитро. Тож відмічає всі переваги відпочинку, як-от повний пансіон, комфортні умови та знижки на різноманітні атракції на курорті.

"Я дуже вдячний всім, хто причетний до цієї програми. Це безцінний досвід", – додає військовий.

Відпочинок як частина бойової готовності
Підполковник Сергій Остапенко – представник Головного управління психологічної підтримки персоналу Збройних Сил України та координатор програми психологічного відновлення військовослужбовців у ТК "Буковель" зі сторони ЗС України. Він пояснює, що психологічне відновлення є критично важливим для тих, хто перебуває в зоні бойових дій.
В середньому за тиждень на курорт їдуть від 20 до 100 військовослужбовців з членами родини. Кількість місць залежить від запиту військових частин, які безпосередньо виконують бойові завдання на передовій.


"За запитами від військових частин, у співпраці з адміністрацією ТК «Буковель», ми організовуємо відновлення військовослужбовців. Це можливість не просто відпочити, а провести час із родиною, що є одним із ключових аспектів морального стану бійців", – розповідає Сергій.
Буковель несе повну фінансову відповідальність за всю програму відновлення та реабілітації. Керівництво курорту переконане: допоки в країні війна, гроші держави мають іти на зміцнення нашої обороноздатності.
Наразі програмою скористались вже понад 20 тисяч військових з родинами. Відпочинок у Буковелі допомагає військовим відновитись, знайти мотивацію та повернутися до виконання завдань із новими силами.

"Психологи аналізують емоційний стан військовослужбовців після бойових завдань безпосередньо на лінії фронту. Якщо вони потребують психологічного відновлення, то їм серед інших заходів пропонують також і відпочинок з родиною. Адже таке відновлення є однією зі складових бойової готовності підрозділу", – додає координатор програми.



Фото надані родинами військовослужбовців з особистих архівів
Та головне – це не просто відпочинок, а нагадування, що військові, які щодня ризикують життям, не залишаються без підтримки. І кожен день, проведений у горах разом із рідними, – це крок до їхнього відновлення.
© 2007-2025, Українська правда.
Текстові матеріали, розміщені на сайті life.pravda.com.ua, можна безкоштовно використовувати в обсязі не більше 50% за умови прямого посилання у підзаголовку чи першому реченні матеріалу.
Матеріали з позначкою PROMOTED, СПЕЦПРОЄКТ, ЗА ПІДТРИМКИ публікуються на правах реклами.
Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".
Текстові матеріали, розміщені на сайті life.pravda.com.ua, можна безкоштовно використовувати в обсязі не більше 50% за умови прямого посилання у підзаголовку чи першому реченні матеріалу.
Матеріали з позначкою PROMOTED, СПЕЦПРОЄКТ, ЗА ПІДТРИМКИ публікуються на правах реклами.
Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".