Тест

Чиновники крали на книжках по 10 мільйонів на рік?

Йдеться про щорічну програму "Українська книга", повідомляє "Сегодня". Мета благородна - включені до програми видання друкуються за рахунок держбюджету, а потім безкоштовно передаються в бібліотеки, школи та інші бюджетні організації. Це художня, науково-популярна література, а також різні атласи й фотоальбоми.

Виявилося, що багато видавництв виставляли в заявці аж надто завищені ціни (скажімо, при собівартості в 40 000 гривень ціна могла бути виставлена в 200 000 гривень).

Різниця йшла в кишеню чиновникам, що курують "Українську книгу". "Держава втрачала на цьому приблизно 10 мільйонів гривень на рік", - пояснив голова громадської ради при Держкомтелерадіо Олександр Човган.

Оскільки зараз перевірка цих фактів проводиться Генпрокуратурою, ні прізвища чиновників, ні назви книг, що друкувалися за завищеними цінами в 2008-2009 роках, називати в Держкомтелерадіо не стали. Але заходи вжили.

"Ми урізали більш ніж на 40% завищені кошториси видавців, що при сприянні несумлінних чиновників витрачали державні кошти на випуск книг. І затверджувалося все це, на жаль, департаментом видавничої справи і преси майже безвідмовно", - заявив голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк.

"Приміром, у 2008 році департамент затвердив і видав 122 назви книг за 40 мільйонів гривень. У 2009 році за 33 мільйона - 126. Цього року ми прагнемо видати майже таку ж кількість книг (115-120 назв) за 19,7 мільйонів гривень", - додав він.

Видавництва запевняють, що ціни не завищували. "Ми для програми "Українська книга" завжди виставляли видавничу ціну плюс витрати на логістику. Пропозицій завищити ціну від чиновників ми не одержували", - заявляє комерційний директор видавництва "Грані-Т" Ірина Ярова.

"Ми завжди працювали прозоро - у свій час відмовилися від роботи з низкою книжкових мереж, оскільки вони просили повертати їм готівкою в конверті відсоток від проданих ними книг", - додала вона.