З київськими пробками буде боротися електроніка

7
12 листопада 2007

"Якщо на сьогодні в Києві 572 світлофори, то десь приблизно 500 з них повинні працювати у цій системі" - повідомив начальник Головного управління транспорту, зв'язку та інформації Іван Шпилевий. Відповідно до оприлюдненої КМДА інформації, в Києві вже зараз в режимі автоматизованої системи працюють світлофори на 124 перехрестях.

Система через відеокамери отримує інформацію про стан на дорогах, зокрема, про кількість транспорту, що рухається в той чи інший бік. На підставі обробки цих даних коректується режим роботи того чи іншого світлофора. "Світлофор регулюється таким чином, щоб він давав зелене світло для того напряму, де найбільша кількість рухомого складу" - відмітив Шпилевий.

Пілотний проект розташування керованих дорожніх знаків та інформаційних табло із змінною інформацією – частина масштабного проекту автоматизованої системи управління рухом - було презентовано на Парковій дорозі, Дніпровському узвозі та Петровській алеї.

Як зазначив мер столиці Леонід Черновецький, який брав участь у церемонії відкриття проекту, "такі системи діють в Лондоні, Парижі, тільки починає ця система запускатися в Москві".

На вказаних магістралях КП "Київдорсервіс" встановив 5 керованих дорожніх знаків, 5 електронних табло, замінив 7 застарілих світлофорів на сучасні світлодіодні. Крім того, було нанесено термопластикову дорожню розмітку із світловіддзеркалювальними елементами і встановлено 3 камери відеоспостереження. Вартість виконаних робіт складає 750 тис. грн., повідомляє "Газета по-киевски" з посиланням на УНІАН.
За словами директора КП "Київдорсервіс" Василя Стуса, ще 93 таких регульованих системи планується встановити на дванадцяти магістралях столиці: на Столичному, Наддніпрянському, Набережному і Брест-Литовському шосе, Великій кільцевій дорозі, вулиці Богатирській, проспектах Перемоги, Миколи Бажана, Мінському, Броварському, Московському і Генерала Ватутіна.

Передбачається, що впровадження цих систем зменшить автомобільні затори в столиці на 30%.

Фото Лігабізнесінформ.