На Christie`s і Sotheby`s виставили еротичний діамант і чуттєве серце Кунса

23
13 листопада 2007

Хто і за скільки купить відомий "Блакитний діамант" з нержавіючої сталі Джеффа Кунса – от про що гуде весь Нью-Йорк останніми днями. Саме цей гігантський твір епатажного американського художника відкриє у вівторок аукціон сучасного мистецтва Christie`s.

Двометровий топ-лот аукціону вже викликав небувалий ажіотаж.

"Еротичний діамант" на аукціоні Christie's

"Блискучий, звабливий, приголомшливо прекрасний, він являє собою гігантський гротеск", - така характеристика торгового дому супроводжує цей лот на офіційному сайті Сhrіstіе's.

Більше того, експерти торгового дому вважають "блакитний діамант" символом еротики. Це і не дивно, оскільки сам Кунс, відомий також як колишній чоловік порно-зірки Чиччоліни, супроводив свою роботу не менш відвертими філолофсько-сексуальними коментарями.

"Пурпурне серце" Кунса. Пурпур і золотоВиставлений на торги в Нью-Йорку двометровий "камінчик", із гладкими дзеркальними гранями, припускають, може бути проданий за $20 млн.

Цікаво, що наступного ж дня, у середу, на аукціон Sоthеbу's буде виставлена ще одна концептуальна робота Кунса з тієї ж серії "Свята" - "Пурпурне серце".

Півторатонне серце, підвішене до стелі за позолочений бантик на зразок ялинкової іграшки, також оцінюється у суму до 20 мільйонів доларів і також рекламується продавцями як зразок "чуттєвої еротики" найвищої проби.

Американський концептуаліст Кунс - один з найбільш продаваних сучасних дизайнерів.

На торги Сhrіstіе's також виставлені портрети культового Енді Уорхолла "Ліз", присвячені Елізабет Тейлор, з попередньою оцінкою в 25-35 мільйонів доларів, і його портрети "Мохаммед Алі" і "Мао".

За матеріалами Риа Новости, Коммерсант-Украина. Фото з офіційного сайту Christie`s і AFP