Вчені – у кроці від створення клону людини

12
13 листопада 2007

Вчені впритул наблизилися до створення клону людини. Ця сенсаційна новина облетіла увесь світ на початку тижня завдяки статті в британській газеті Independent.

За даними видання, вчені вперше змогли створити десятки життєздатних клонованих ембріонів з тканин дорослого примата – 10-річного самця макака-резус.

Новий метод обіцяє підвищити ефективність перетворення людських яйцеклітин на клоновані ембріони.

Публікація досліджень наукової групи очікується наприкінці листопада. Дослідженнями керує вчений російського походження Шухрат Міталіпов, який працює в Орегонському національному центрі дослідження приматів.

За даними Independent, на науковій конференції в нинішньому році Міталіпов стверджував, що одержав дві партії стовбурних клітин від 20 клонованих ембріонів.

Міталіпов є одним з розроблювачів нової технології клонування, що передбачає з'єднання яйцеклітини з ядром клітки шкіри дорослого примата.

Ця новина, безсумнівно, викликає хвилю невдоволення серед супротивників клонування, оскільки легкість клонування на матеріалі клітин шкіри дорослої людини збільшує ймовірність застосування цього методу для створення клонованої дитини.

Австралійський професор Алан Трунсон назвав досягнення Міталіпова давно очікувалося проривом.

Хоча спроб було багато, нікому не вдавалося створити клоновані ембріони приматів зі зрілих клітин при тому, що для десятків інших видів тварин, які не належать до приматів, це вже було зроблено.

"Деякі вважали, що мавпи - і люди - надто складний матеріал", - пояснив професор Трунсон.

У 2004 році південнокорейські вчені вже повідомляли про створення клонованого ембріона людини. Але потім з'ясувалося, що дослідження було сфальсифіковано, а його результати анулювали.

Однак існує один задокументований випадок існування клону людини у формі ембріона. За кілька днів він помер і стовбурних клітин не продукував.

Результати цього експерименту не повторенювалися.

За матеріалами Инопрессы і Риа Новости