Астрономи побачили, як формуються нові планети

21
16 листопада 2007

І от вченим удалося побачити, як відбувається цей процес у зоряному скупченні Плеяди.

Так учені побачили одну з зірок скупчення, також відомого як Сім сестер, оточену величезною кількістю гарячих часток пилу, що могли б стати "будівельним матеріалом для планет", повідомляє Reuters з посиланням на наукового співробітника НАСА Інсеока Сонга.

"Це перше чітке підтвердження того, що в зоряному скупченні Плеяди формуються планети. Також це є першим підтвердженням схожості тих планет із планетами сонячної системи", - сказав керівник дослідницької групи Джозеф Рі.

Також, за словами членів групи, цей космічний пил мав виникнути внаслідок зіткнення двох гігантських космічних монстрів.

Плеяди – це одне з найвідоміших зоряних скупчень у сузір'ї Тельця, що знаходяться на відстані 400 світлових років і є ближчим до Землі.

Це зоряне скупчення нараховує близько 1400 зірок.

Сонг також розповів, як можуть створюватися планети. Пил може збиратися в комети, маленькі тіла розміром з астероїд і потім збиратися в єдине ціле. Так зароджується планета.

"У процесі створення скелястих схожих на землю планет деякі об'єкти зіштовхуються і перетворюються в планети, а інші розбиваються в пил. Ми цей пил і бачимо", - сказав Сонг.

Він також відзначив, що планети, що зароджуються, дуже схожі на ті, які знаходяться в нашій сонячній системі.

Дослідники вивчили близько 200 планет навколо різних зірок, що знаходяться за межами сонячної системи. Однак не знайшли такої ж маленької як Земля. І тільки на одній планеті, знайденій раніше цього року, може потенційно існувати життя.