У Парижі можна переночувати на даху музею

13
19 листопада 2007

Дивовижний арт-об’єкт і водночас готель, що складається з одного номера, з'явився на даху паризького музею сучасного мистецтва Palais de Tokyo.

Номер, з вікон якого відкривається панорамний краєвид на Париж, складається усього з однієї кімнати і ванної, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Авторами "Hotel Everland" є швейцарські художники Сабіна Ланг і Даніель Бауманн. Дует, що виступає під псевдонімом L/B, відомий своїми архітектурними інсталяціями.

За словами художників, створюючи Everland, вони намагалися обіграти ідею сучасного готелю й одночасно мрії про готель.

Тому у вигаданому Ланг і Бауманном маленькому готелі можна зупинитися усього на одну ніч. При цьому міні-бар повністю заповнений напоями, включеними у вартість номера, а сніданок приносять у номер без попереднього замовлення.

Художники пропонують усім відвідувачам стати учасниками гри, тому гостей готелю просять вкрасти рушники з ванної і пропонують залишити собі колекцію платівок.

Незважаючи на те, що відвідувачі Everland платять за номер, їхній спокій може бути порушено: у години роботи музею сучасного мистецтва будь-який охочий може оглянути павільйон.

Крім незвичайних умов, які ваблять людей з усього світу в Everland, відвідувачі будуть приємно здивовані приголомшливим краєвидом з вікон однокімнатного готелю.

З даху Palais de Tokyo можна милуватися знаменитою Ейфелевою вежею, до якої, здається, можна дотягтися рукою.

Ціна за таке задоволення за паризькими мірками досить скромна. Ніч в готелі коштує 333 євро в будні дні і 444 євро у вихідні.

За новорічну ніч в Everland змагаються гаманціА от за новорічну ніч любителям пожити на даху доведеться заплатити набагато більше. На інтернет-аукціоні "Ebay" ще продовжуються торги, але вже зараз ніч з 31 грудня на 1 січня в Everland коштує майже 4 тисячі доларів. У скільки разів може збільшитися ця цифра поки невідомо, адже до кінця аукціону – ще 3 дні.

На інші ночі в екзотичному номері знайшлося не менше охочих. Вже зараз замовити номер Everland, що простоїть на даху Palais de Tokyo до кінця 2008 року, можна тільки на січень.

Уперше концепція проекту Everland була представлена на швейцарській національній виставці в 2002 році.

Спроектований групою L/B арт-об’єкт був виготовлений у Німеччині. Після показу на виставці у Швейцарії Everland перевезли до німецького міста Бургдорф.

Там павільйон був встановлений на даху фабрики, у якій розміщена студія художників.

Everland також вже побував на даху Лейпцігського музею.