Археологи знайшли печеру, у якій жили засновники Риму

66
21 листопада 2007

Цю історію всі ми пам'ятаємо ще зі школи. Вовчиця вигодувала своїм молоком людських дітей Ромула і Рема, засновників Риму.

Здавалося, ця легенда, більше схожа на казку, так назавжди і залишиться на сторінках шкільних підручників. Однак днями цей переказ практично зробили реальністю.

Авторами сенсаційної новини є італійські археологи. Вони стверджують, що знайшли стародавній грот, у якому жили Ромул і Рем.

Дослідники вказують на печеру на Палатинському пагорбі в самому центрі італійської столиці, по сусідству з Колізеєм. Вона була виявлена в ході робіт з реставрації руїн палацу Августа, першого римського імператора.

Про сенсаційну археологічну знахідку оголосив міністр культури Італії Франческо Рутеллі. За його словами, виявлений ученими грот - це Луперкал (від латинського слова lupa, вовчиця) - храм, присвячений близнюкам Ромулу і Рему.

"Це справді може бути тим місцем, у якому народився міф про Рим, одне з найвідоміших міст світу, тією легендарною печерою, у якій вовчиця вигодувала Ромула і Рема і врятувала їх від смерті", - сказав міністр.

"Італія і Рим завжди вражали світ археологічними і художніми відкриттями, і це просто неймовірно - думати, що ми нарешті знайшли те міфічне місце, яке з нашою допомогою стало реальним", - додав Рутеллі.

Грот висотою 8 і діаметром у 7,5 метри знаходиться на 16-метровій глибині і частково засипаний землею, однак фахівці з'ясували, що його стіни прикрашені морськими мушлями, мозаїкою і кольоровим мармуром, а в центрі стелі красується білий орел.

Знайти це виявилося не так просто: протягом останніх двох років археологи досліджували приміщення за допомогою ендоскопів і лазерних сканерів, побоюючись, що стіни гроту не витримають звичайних розкопок, так що "заглянути" усередину вдалося лише за допомогою відеокамер.

Палатинський пагорб був закритий для публіки протягом декількох десятиліть: експерти побоювалися обвалення руїн, однак у лютому, по закінченні робіт, які обійшлися у 12 млн. євро, деякі його ділянки будуть відкриті для відвідувачів.

У ході реставраційних робіт тут була виявлена безліч предметів, що належить до стародавнього Риму, у тому числі теракотові статуї й алебастровий тигр, прикрашений сірим мармуром.

"Можете уявити, як ми були вражені, ми ледь не закричали від захвату!" - розповів професор Джорджіо Крочі, керівник археологічної бригади, що працює над відновленням Палатіна.

За матеріалами Бі-Бі-Сі та Daily Telegraph Відео Reuters