В Америці і Японії почали продавати перший водневий автомобіль

14
21 листопада 2007

Нова ера в автомобілебудуванні вже наступила. Компанія Honda представила в Лос-Анджелесі перший серійний автомобіль на водні.

Водородомобіль "Honda FCX Clarity" з'явиться на американському ринку влітку 2008 року, повідомляє "Autonews".

Шкода, але спробувати всі принади новітніх екотехнологій, крім американців, зможуть лише японці: постачати FCX Clarity в інші країни поки не планується.

FCX Clarity – сучасний автомобіль, що повністю відповідає канонам автомобільного дизайну Японії. Це напівседан, щоправда, його передня частина відрізняється своєрідним з'єднанням фар.

Салон оформлений у космічному стилі. Електронна панель приладів, органи управління згруповані навколо водія. Навіть колірне оформлення не випадкове: кремові тони з блакитним підсвічуванням ніби підтримують екологічну специфіку FCX.

Автомобіль одержав гібридний 134-сильний двигун: крім паливних елементів, що працюють на водні, є також допоміжна акумуляторна літій-ионнна батарея.

Пробіг FCX Clarity на одній заправці складає 270 миль, або майже 435 км.

Для реалізації проекту FCX Clarity у США Honda запускає особливу програму лізингу на термін три роки з щомісячними виплатами у 600 доларів.

По суті, за 600 доларів на місяць покупець одержить апарат з майбутнього, з неймовірно красивим салоном, який не заподіює шкоди навколишньому середовищу, а ще й абсолютно безшумний.

Крім того, вже зараз FCX Clarity починає працювати заради майбутніх, більш розроблених і більш доступних автомобілів із силовими установками на паливних елементах.

На даний момент дорогами США вже їздять 13 таких "зелених" автомобілів, що належать шести державним організаціям у штатах Каліфорнія, Нью-Йорк і Невада.

Водневі машини вважаються найекологічнішими, оскільки, на відміну від автомобілів, що їздять на бензині або інших видах палива, вони не шкодять навколишньому середовищу. Усе просто: продуктом горіння водню є вода.

Розробкою водневих автомобілів займається чимало автокомпаній, однак "Honda" усе-таки стала першою, яка випустила це диво техніки "у народ". І хоча серійне виробництво не означає, що водневі машини відразу заполонять дороги всіх країн, це все-таки серйозний крок до екологічно чистого майбутнього.