Учені знайшли революційний метод лікування раку і діабету

11
21 листопада 2007

Сенсаційне відкриття зробили одночасно американські і японські біологи. Вони розробили метод перетворення звичайних клітин у стовбурні без використання людських ембріонів.

Це відкриття може стати справжнім проривом у лікуванні раніше невиліковних хвороб, таких, як рак і діабет.

"Можливість взяти в пацієнта кілька клітин, скажімо, за допомогою мазка з рота або зняття декількох клітин шкіри, і перетворити це на справжню лабораторію з вирощування стовбурних клітин - те ж саме, що перетворювати свинець на золото", - сказав агентству Франс Пресс один з піонерів клітинної медицини США доктор Роберт Ланца.

Хоча вчений визнав, що новий революційний метод поки не вийшов за межі перших вдалих досвідів, за його словами, його "потенціал величезний".

Стовбурні клітини здатні до самостійного відтворення, однак їхнє одержання з ембріонів людини в багатьох країнах заборонене з релігійних та етичних міркувань.

Тепер же виникає можливість у випадку успіху подальших досліджень усунути ці перешкоди.

Доктор Конрад Хохедлінгер з інституту стовбурних клітин у Гарварді вважає відкриття "справжнім проривом" у медицині і наводить приклад про перспективу лікування діабету на основі нового методу.

"Ви зможете взяти в діабетика звичайні клітини шкіри і перетворити їх на здорові клітини підшлункової залози, а потім просто дивитися, що вийде", - розповів він.

За матеріалами Інтерфакс