Шахрай у погонах "надув" бізнесменів, журналістів і власну дружину

27
27 листопада 2007

Історіями про професійних шахраїв уже нікого не здивуєш. Однак іноді вражають не стільки хитрощі, до яких вдаються аферисти, а кількість наївних жертв їхніх витівок.

Виявляється, для того, щоб обкрутити навколо пальця десяток людей, достатньо міліцейської форми і відомого прізвища. Принаймні про це свідчить історія незвичайного шахрая, затриманого в Києві столичними міліціонерами.

Протягом декількох років молода людина ким тільки не представлялася: полковником міліції, співробітником центрального апарату МВС, членом комітету з координації роботи правоохоронних органів при президенті України, офіцером Інтерполу.

Шахрай пропонував заможним бізнесменам, мотивуючи великими зв'язками, допомогу у "вирішенні питань" з ліцензування різних видів економічної діяльності, амністування і "зниження податкового пресу".

Одним з вирішальних аргументів на користь "полковника" було його прізвище – Присяжнюк.

Одним він рекомендувався як племінник заступника міністра внутрішніх справ, іншим – як родич генерального прокурора.

Схоже, ніхто з потерпілих не знав, що в органах є тільки один справжній Анатолій Присяжнюк – заступник міністра внутрішніх справ. Правда, таке ж прізвище носить ще один політик - Микола Присяжнюк, депутат Верховної Ради 5-го скликання від Партії регіонів.

Найцікавіше, що шахраєві вдалося перехитрити не тільки "простих смертних", але і журналістів, а за допомогою їх і багатомільйонну публіку.

За деякими даними, він коментував у прямому ефірі на одному з телеканалів дії міліції під час президентських виборів і видавав себе за офіцера Інтерполу, який став жертвою відомчих гонінь.

Вартість послуг Присяжнюка варіювалася від декількох тисяч до декількох десятків тисяч гривень. На сьогоднішній момент слідство встановило вісім потерпілих, а нанесені їм збитки оцінюються у вісімдесять тисяч гривень.

Загалом до моменту затримання Присяжнюк зібрав з довірливих бізнесменів шість тисяч гривень - нібито для хабара, щоб одержати звання генерала до Дня міліції і закотити з цього приводу шикарний бенкет.

Але і це ще не все. У Києві лжеполковник жив на зйомній квартирі разом з громадянською дружиною. Нещодавно в них народилася дочка. Коли оперативники приїхали на обшук і стали вилучати речові докази, молода жінка ніяк не могла повірити, що її співмешканець ніколи не працював у міліції. Вона думала, що "полковник" попався на хабарі...

Міліціонери вилучили в затриманого два комплекти міліцейської форми з полковницькими погонами, пневматичний револьвер, ракетницю і численні фотографії, що підтверджують його шахрайську діяльність.

Щодо лжеміліціонера порушена кримінальна справа за статтями Кримінального кодексу про шахрайство і про самовільне присвоєння звання посадової особи. Його арештовано.

Однак коло потерпілих може і розшириться. Міліціонери продовжують шукати жертв кривдника...

За матеріалами Центру зв'язків з громадськістю МВС