Планету накриє метеоритний дощ

18
13 грудня 2007

Четвер і п'ятниця, 13 і 14 грудня, - найкращі дні споглядання метеоритного дощу. Це космічне явище під назвою Гемінід має стати одним з найвидовищніших у цьому році.

Так виглядає Гемінід

"Якщо ви не бачили, як могутній вогняний шар Гемінід розсікає небесний простір, ви ніколи не спостерігали за справжнім метеоритним дощем", - переконані астрономи Девід Леві і Стефан Едберг.

Під час дощу метеорити, які називають "Дорогоцінним камінням" через їхню яскравість, з'являються з плями в небі біля яскравої зорі у сузір'ї Близнюків. Вони летять з малою швидкістю і залишають у небі світлий слід.

Реклама:

Вчені стверджують, що Гемінід - найзагадковіший метеоритний дощ, який можна спостерігати завжди у першій половині грудня. Він вирізняється високою яскравістю і, на відміну від інших метеоритних потоків, летить не назустріч Землі, а наздоганяє її.

Цього ж року, за даними астрономів, метеоритні потоки мають бути видні якнайкраще, оскільки цьому сприяє молодий Місяць.

Найвдалішими місцями на планеті, де можна побачити метеоритний дощ, є усі північні широти, починаючи з Середньої Азії, закінчуючи Аляскою.

Пік цього явища передбачається у п'ятницю о 16:45 за Гринвічем. Тобто українці теоретично зможуть насолоджуватися метеоритним дощем на дві години пізніше - о 18:45.

Якщо, звичайно цьому не завадить погода. Адже зіпсувати насолоду може суцільний туман, який спостерігається, наприклад, у Канаді.

Що ж до українців, то картину їм поки псує сніг, хуртовина. Проте до п'ятниці залишається надія на покращення погодних умов, які б сприяли кращій видимості вогняних потоків.  

Реклама:

За матеріалами MSNBS, www.reflector.comРеклама: