Київські пробки дістали вже й американців

13
13 грудня 2007

Слава київських пробок перелетіла через океан і дісталася Америки. Те, що для жителів столиці стало вже звичним, хоч і ненависним явищем, схвилювало журналістів "The Washington Post". Одне із найвпливовіших видань світу присвятило київським заторам цілу шпальту.

Сама назва статті говорить сама за себе - "Втомилися від вашингтонських пробок? Подивіться, що діється в Києві".    

"Проблема Києва - автомобілі. Населення міста, добробут якого після закінчення радянської епохи неухильно росте, накинулося на машини, як голодний накидається на їжу", - пише "Washington Post".

Реклама:

За підрахунком журналістів, число автомобілів, що їздять по вулицях Києва, ледве не в 10 разів перевищує кількість автомобілів, що нараховувалися в 1991 році, коли розпався Радянський Союз.

Загальна кількість автомобілів, за даними українського Міністерства з надзвичайних ситуацій, досягла 1,5 мільйонів штук - і очікується, що до 2011 року ця цифра збільшиться ще на 1 мільйон.

Усе це означає катастрофічні наслідки для життя в Києві. Вулиці, які у 1991 році були практично порожні, і по яких ще п'ять років тому можна було вільно проїхати, тепер забиті пробками протягом майже усього робочого дня.

"У Києві машини стали тим самим, чим є вода для жителів Венеції або сніг для ескімосів: це те, з чим доводиться зіштовхуватися щодня", - зазначає видання.

Газета стверджує, що повітря в Києві загазоване так, що навіть жителі найзабрудненіших центральних районів західних столиць не можуть собі цього уявити.

"Якщо ви живете в центрі, то вдень вам зовсім не хочеться відкривати вікна, ви намагаєтеся дочекатися настання глибокого вечора, коли розсмокчуться жахливі дорожні пробки, що стали вже такою ж розповсюдженою темою для розмов, якою була політика під час "помаранчевої революції", - пише "Washington Post".

Реклама:

Таке різке збільшення кількості авто автор статті пов'язує не тільки із зростанням добробуту киян, а з їхньою радянською психологією і ментальністю.

"Це було великою мрією радянського громадянина - бути власником, як будь-який громадянин західної країни, власного автомобіля - і ці мрії тепер здійснюються завдяки кредитам, які сьогодні легко можна одержати практично скрізь. І це в країні, у якій спекуляція всього 20 років тому вважалася злочином", - дивуються американці.

Автор також засмучується і руйнуванням історично сформованого іміджу Києва, як пішохідної столиці і зеленого міста.

"Ритуал міського життя - променад - перетворився на ризиковане заняття, коли пішоходам потрібно бути завжди насторожі і завжди потрібно щось обходити, як от забиту машинами стоянку біля якого-небудь торгового центру", - пише газета.

Відзначили американські журналісти і дорожнє хамство, до якого вже звикли кияни.

"Якщо ви знаходитеся за кермом Hummer або Bentley (Bentley тут не така вже і рідкість), то ви можете їхати і на червоне світло, і по газонах, і по тротуарах", - справедливо зазначає видання.

У результаті усього викладеного "Washington Post" пророкує Києву більш, ніж песимістичну перспективу. 

"...Києву уготована доля ставати все менш і менш "європейським" містом - на відміну від заяв, які робилися під час прозахідної "помаранчевої революції" - і перетворюватися на занурену в хаос столицю в стилі третього світу", - пише газета.Реклама: