Покращення єврейського життя вже сьогодні

141
25 грудня 2007

Чи можна використовувати мікроволнову піч для м'ясного чи молочного? Яке молоко можна пити? Яке м'ясо та сир можна їсти?

Ці питання адресовані не дієтологу. Відповіді на них дають раввини ортодоксальним євреям, адже життя останніх чітко регламентоване релігійними приписами (Галахою).

Ортодоксальний єврей не їстиме їжу приготовлену з некошерованої каструлі. Якщо при видоюванні корови не був присутній єврей, то таке молоко заборонено пити. А раптом у коров'яче молоко хтось домішав молоко некошерної тварини?

Реклама:

Зовсім складно дотримуватись приписів студентам. Адже навіть розігріти їжу треба правильно, у кошерній духовці. Так, російському студенту-ортодоксу, який живе у гуртожитку, раввин Еліезер Вольф дозволив розігрівати їжу у духовці, однак попросив загортати страву у два шари алюмінієвої фольги.

Нелегко ортодоксальним євреям дотримуватись приписів у суботній день. Адже саме в Шабат їм заборонено будь-що робити і навіть користуватись електрикою та телефоном, будь-якими транспортними засобами, запалювати піч.

Ортодоксальні єврейки мають знати, як вичавлювати сік у шабат, чи можна чистити овочі і фрукти, і навіть як саме розкладати фрукти в салаті.

Щоб їжа була кошерною, при її приготуванні треба дотримуватись багатьох правил.
Фото з сайту Московського Єврейського Общинного Центру

Однак на допомогу ортодоксальним євреям прийшли новітні технології.

В Ізраїлі набирає популярності мода на кошерну побутову техніку. І машина, яка варить каву в певний конкретний час без втручання людини в Ізраїлі не дивина. Крім того, спокій євреїв у Шабат забезпечує сигналізація, яка відключається автоматично у день, посвячений Богу. А ручка з чорнилами, які зникають за 72 години допомагає євреям обійти заборону на листи по суботам.

Оскільки користуватись телефоном у Шабат заборонено, був винайдений спеціальний кошерний телефон: завдяки інфрачервоному променю можна робити лише термінові дзвінки. Достатньо вставити паличку у спеціальну дірку (дозволена дія).

Реклама:

Ізраїльська конфедерація промисловості підрахувала, що ринок кошерних побутових приладів динамічно розвивається. Патенти реєструються сотнями. Схвалені раввинськими організаціями новинки одразу потрапляють на прилавки супермаркетів. Благо, купівельна спроможність дозволяє ортодоксальним євреям полегшити своє життя у суботу.Реклама: