Друге диво світу під забороною

41
27 грудня 2007

Єгиптян задавила жаба. Як це так, кількість туристів у готель Луксор, що у Лас-Вегасі, значно більша, ніж кількість відвідувачів у знаменитому місті, яке й дало назву готелю! Чому б не змусити американський готель платити гроші місту? Тим більше, що коштів для утримання гробниць фараонів, музеїв та храмів богів як завжди не вистачає.

Саме таку пропозицію висловило опозиційне єгипетське видання Аль-Вафд. І за декілька днів після появи такої публікації єгипетські чиновники вирішили захистити піраміди копірайтом.

Ось так виглядає ззовні популярний готель Луксор. Фото Вікіпедія

Реклама:

Втім, авторське право торкнеться лише точних копій історичних пам'яток, художникам і дизайнерам не заборонятиметься черпати натхнення з гробниць. Таким чином, знаменита скляна копія піраміди перед входом у Лувр (Париж) від закону не постраждає.

Але спеціалісти побоюються, що новий закон може зашкодити тематичним паркам у багатьох країнах світу, які користуються великою популярністю у населення.

Сфінкс при вході в готель. Фото Вікіпедія

Парадоксально, але закон ніяк не вплине на готель Луксор: хоч він і стилізований під піраміду, і може похвалитись власним музеєм фараона Тута (тут навіть є копія саркофага фараона), але  не є точною копією піраміди.

А це гробниця фараона Тута. Фото з сайту готелю

 Реклама: