Друге диво світу під забороною

31
27 грудня 2007

Єгиптян задавила жаба. Як це так, кількість туристів у готель Луксор, що у Лас-Вегасі, значно більша, ніж кількість відвідувачів у знаменитому місті, яке й дало назву готелю! Чому б не змусити американський готель платити гроші місту? Тим більше, що коштів для утримання гробниць фараонів, музеїв та храмів богів як завжди не вистачає.

Саме таку пропозицію висловило опозиційне єгипетське видання Аль-Вафд. І за декілька днів після появи такої публікації єгипетські чиновники вирішили захистити піраміди копірайтом.

Ось так виглядає ззовні популярний готель Луксор. Фото Вікіпедія

Втім, авторське право торкнеться лише точних копій історичних пам'яток, художникам і дизайнерам не заборонятиметься черпати натхнення з гробниць. Таким чином, знаменита скляна копія піраміди перед входом у Лувр (Париж) від закону не постраждає.

Але спеціалісти побоюються, що новий закон може зашкодити тематичним паркам у багатьох країнах світу, які користуються великою популярністю у населення.

Сфінкс при вході в готель. Фото Вікіпедія

Парадоксально, але закон ніяк не вплине на готель Луксор: хоч він і стилізований під піраміду, і може похвалитись власним музеєм фараона Тута (тут навіть є копія саркофага фараона), але  не є точною копією піраміди.

А це гробниця фараона Тута. Фото з сайту готелю