Бешкет в небесах закінчується "чорними списками"

6
18 січня 2008

Дійшло до того, що цю проблему намагаються вирішити у верхах. Кому ж сподобається, коли під час рейсу шанувальник оковитої влаштовує бійку та погрожує захопити літак.

Так сталося на рейсі "Калінінград - Москва". Лише сумісними зусиллями бортпровідників та пасажирів гульвісу вдалося ув'язнити у туалеті, де він спрямував киплячу енергію на побиття дзеркал, пише газета "Die Welt", переклад якої наводить Инопреса.

А мешканець Єкатеринбурга вирішив під час польоту відсвяткувати завершення відпустки у екзотичній країні. Споживши чималу кількість спиртного, він став бити інших пасажирів, а згодом зажадав негайно зупинити лайнер, хоч би й на висоті 10,5 км. Це обійшлося веселуну у 1 тис рублів штрафу, який він сплатив по приземленні у рідному місті.

У грудні через іншого любителя хильнути літаку довелося здійснити незаплановане приземлення у Празі, оскільки чоловік погрожував підірвати лайнер. Нащастя, його погрози виявились порожніми. На борті літака, разом із родичами п'яного "терориста" перебували 168 пасажирів, які збирались зустріти Новий рік у Швейцарії.

Бійку замовляли?

Найгірша слава у відпускних чартерних рейсів. Багато пасажирів здіймаються на борт вже у стані сп'яніння й продовжують свято вже в літаку, де їм пропонуються різноманітні алкогольні напої. На чартерному рейсі з Петербурга до Туреччини пиятика закінчилася масовою бійкою, через яку пілот змушений був змінити курс та доправити горе-туристів назад до аеропорту вильоту.

Нетверезий пасажир бізнес-класу рейсу Москва-Мюнхен розважав себе тим, що викрикував антисемітські гасла. Чоловік волав, що він "донський казак і ще покаже цим євреям". Коли він зібрався напасти на одного з пасажирів, його було зв'язано та у такому вигляді по приземленні передано у обійми служби безпеки.

Героїв слід знати в обличчя

Подібні інциденти змусили "Росавіацію", російський наглядовий орган, розпочати роботу над створенням "чорного списку", у який будуть потрапляти злісні пияки та бешкетники. "Росавіація" обіцяє зробити цей список загальнодоступним.