Хакери навчилися відключати від електрики цілі міста

3
21 січня 2008

Грайливі руки хакерів до чого тільки не добиралися - і до банків, і до держустанов. Але тепер комп'ютерні монстри вийшли на новий рівень шкідництва.  

Нещодавно співробітник ЦРУ Томас Донахью повідомив, що в деяких регіонах за межами США хакерам вдалося одержати доступ до енергомереж, і "принаймні в одному з цих випадків це призвело до відключення від електрики декількох міст".

Таку заяву Донахью зробив на організованій SANS Institute конференції компаній, які працюють у сфері забезпечення безпеки, у Новому Орлеані, пише журнал Forbes.

"Ми не знаємо, хто організував ці атаки і навіщо, але у всіх випадках мало місце вторгнення через інтернет. Ми підозрюємо, хоча стверджувати не можемо, що частина атакувальників мала доступ до внутрішньої інформації", - зазначив він.

В усьому іншому дані носили туманний характер: Донахью не сказав, коли і де відбулися ці атаки і скільки осіб постраждало. Він також не назвав конкретний елемент енергетичної системи, що був зламаний.

Утім, незважаючи на туманність Донахью, останнім часом фахівці з безпеки і справді почали фіксувати усе більше хакерських атак, які до того ж характеризуються й небувалою витонченістю.  

Так, наприклад, у вересні в розпорядженні Associated Press опинився відеозапис, що належить Міністерству національної безпеки США. Ця плівка, відома як "Aurora Generator Test", показує, яким чином за допомогою кібератаки можна фізично вивести з ладу великий електрогенератор.

Насправді за останні два роки хакери успішно проникнули в мережі декількох енергетичних компаній, які використовують SCADA, і шантажували їх, стверджує директор SANS Institute Алан Пеллер.

"Зловмисникам вдалося одержати сотні мільйонів доларів, якщо не більше. Про це мало що відомо, оскільки їм платять за те, щоб зберегти це в таємниці. Такого роду здирництво - одна з найбільших граней кіберзлочинності, які залишаються невідомими", - каже він.

За матеріалами Инопрессы