В Антарктиці знайшли живий вулкан

19
22 січня 2008

Вкрита льодами і снігами Антарктика дбайливо зберігає всі таємниці нашої планети. Однак деяким людям вдається відкрити і її глибинні секрети. Ці люди - учені.   

Так, британські дослідники знайшли активний вулкан під товщею антарктичного льоду. Хоча востаннє вулкан, розташований на заході Антарктики, вивергався 2 тисячі років тому, дослідники називають свою знахідку унікальною.

Вони стверджують, що це допоможе їм зрозуміти процес настільки стрімкого танення льодів, що спостерігається останнім часом.

Активний вулкан знайшли фахівці з Британської геологічної служби (British Antarctic Survey), проаналізувавши результати радарних досліджень льодовика на заході Антарктики, пише Nature news.

Учені помітили незвичайно сильне відбиття сигналу радара від одного із середніх шарів льоду. Єдиним гідним поясненням цього може бути те, що лід містить шар попелу, що з'явився при виверженні вулкану, вважають вони.

"Це маленька сенсація", - каже геофізик Карстен Гол з інституту полярних і морських досліджень Альфреда Вегенера.

"Ми припускали вулканічну активність, але тепер у нас є серйозні докази", - заявив він.

Площа шару попелу дорівнює площі Уельсу, що говорить про потужність виверження. За даними вчених, вулкан повинен був пробити величезну діру в льоді і викидати струмінь попелу і розпеченого газу висотою 12 км.

Однак це видовище відбулося ще близько 2 тисяч років тому.

Хоча Антарктику звикли вважати величезним льодовиком, засипаним снігом, на континенті все-таки є безліч діючих вулканів, деякі з яких час від часу намагаються пробитися крізь лід.

Найвідомішим вулканом в Антарктиці вважається Еребус, розташований на острові Росса. Виявлений ще в 70-х, вулкан продовжує активність досі.