На Флориду нагрянула злива з рептилій

7
23 січня 2008

В одному з парків міста можна було спостерігати незвичну картину - з дерев важко гепались на землю ігуани. Працівники парку їх, нерухомих, збирали й акуратно розкладали на сонечку.

Виявилось, що при температурі нижче 15 градусів Цельсія ігуанам стає важко рухатись, а якщо температура знижується до 5 градусів, рептилій просто паралізує.

За словами експерт департаменту дикої природи, екології та збереження, доктора Перрана Росса, при низькій температурі ігуани знаходяться у напівсні, лише їхнє серце б'ється у звичному ритмі.

Вони намагаються знайти рятунок на деревах, але їм не вдається втриматися, й бідолашні рептилії падають на землю, пише іспанська газета "Sociedad".

"Деякі через холод зазнають невиправної шкоди та гинуть, іншим вдається поновити свої сили, відігрівшись на сонці", - каже доктор Росс.

Флорида не є батьківщиною ігуан, їх було завезено із Мексики, Центральної та Південної Америки.

Ці граційні тваринки все частіше з'являються і в нашій країні у якості домашніх улюбленців. При належному піклуванні вони можуть прожити 15 років.

Щоправда треба пам'ятати, що ігуани вимагають надзвичайно дбайливого ставлення, в тому числі не варто взимку при мінусовій температурі залишати відкриті вікна поряд із їхнім тераріумом.