В Україні спиваються діти

9
25 січня 2008

Нове покоління вже не обирає Pepsi. Малолітні українці давно підсіли на значно міцніші напої.

Те, що Україна перетворюється на країну дітей, які спиваються, свідчать численні опитування і дослідження.

Цифри говорять самі за себе. За даними Всесвітньої Організації охорони здоров'я, Україна посідає перше місце у світі за зловживанням алкоголем серед дітей та молоді.

Те, що в Україні формується пропите і прокурене покоління підтвердили і результати опитування, проведеного громадською організацією "Батьківський клуб".

За їхніми даними, близько 40% киян у віці від 10 до 16 років вживають алкоголь.

Коли 112 підлітків з різних районів Києва попросили відповісти на запитання " чи вживають вони алкогольні напої?", 36% відповіли на нього позитивно.

Не менш шокуючими були відповіді молодих людей і на запитання, як часто вони прикладаються до пляшки. 

Виявляється, серед дітей, які вживають алкоголь, 14% роблять це щодня, 42% - не більше трьох разів на тиждень, 43% - не більше двох разів на місяць і 1% - "на свята".

Що ж штовхає українських дітей до пляшки? Як виявилося, більшість підлітків (64%) п'ють "для гарного настрою", 28% - "щоб підтримати компанію", 8% - "як можливість виділиться".

Найбільш часто вживаними напоями українських дітей є вино (37%), міцні алкогольні напої і пиво (по 29%), а також слабоалкогольні напої (6%).

Найчастіше підлітки п'ють у компаніях друзів - 84%, а також з дорослими - 9% і навіть з батьками - 7%.

Не менш катастрофічна ситуація в Україні і з дитячим палінням. 37% підлітків зізналися, що курять постійно, 29% відповіли, що кинули або спробували, але їм не сподобалося.

Більшість малолітніх курців пристрастилися до пагубної звички з 11 - 13 років і палять по 5-10 цигарок на день. 19% викурюють більше однієї пачки на день.

До паління молодих людей, як правило, підштовхує бажання подорослішати, банальний інтерес, вплив компанії, бажання "бути як усі", а також вплив батьків.

З огляду на такі цифри, майбутнє українців виглядає не дуже світлим. Якщо ситуацію не виправити найближчим часом, українська нація ризикує перетворитися з душевної і співочої на націю безпробудних п'яниць і курців.powered by lun.ua