В Україні спиваються діти

12
25 січня 2008

Нове покоління вже не обирає Pepsi. Малолітні українці давно підсіли на значно міцніші напої.

Те, що Україна перетворюється на країну дітей, які спиваються, свідчать численні опитування і дослідження.

Цифри говорять самі за себе. За даними Всесвітньої Організації охорони здоров'я, Україна посідає перше місце у світі за зловживанням алкоголем серед дітей та молоді.

Те, що в Україні формується пропите і прокурене покоління підтвердили і результати опитування, проведеного громадською організацією "Батьківський клуб".

За їхніми даними, близько 40% киян у віці від 10 до 16 років вживають алкоголь.

Коли 112 підлітків з різних районів Києва попросили відповісти на запитання " чи вживають вони алкогольні напої?", 36% відповіли на нього позитивно.

Не менш шокуючими були відповіді молодих людей і на запитання, як часто вони прикладаються до пляшки. 

Виявляється, серед дітей, які вживають алкоголь, 14% роблять це щодня, 42% - не більше трьох разів на тиждень, 43% - не більше двох разів на місяць і 1% - "на свята".

Що ж штовхає українських дітей до пляшки? Як виявилося, більшість підлітків (64%) п'ють "для гарного настрою", 28% - "щоб підтримати компанію", 8% - "як можливість виділиться".

Найбільш часто вживаними напоями українських дітей є вино (37%), міцні алкогольні напої і пиво (по 29%), а також слабоалкогольні напої (6%).

Найчастіше підлітки п'ють у компаніях друзів - 84%, а також з дорослими - 9% і навіть з батьками - 7%.

Не менш катастрофічна ситуація в Україні і з дитячим палінням. 37% підлітків зізналися, що курять постійно, 29% відповіли, що кинули або спробували, але їм не сподобалося.

Більшість малолітніх курців пристрастилися до пагубної звички з 11 - 13 років і палять по 5-10 цигарок на день. 19% викурюють більше однієї пачки на день.

До паління молодих людей, як правило, підштовхує бажання подорослішати, банальний інтерес, вплив компанії, бажання "бути як усі", а також вплив батьків.

З огляду на такі цифри, майбутнє українців виглядає не дуже світлим. Якщо ситуацію не виправити найближчим часом, українська нація ризикує перетворитися з душевної і співочої на націю безпробудних п'яниць і курців.