Росіяни зібралися підкорити Марс

10
8 січня 2008

Одного разу вийшовши в космос, росіяни, схоже, назавжди вв'язалися у "зоряні війни". Якщо раніше основна боротьба йшла за перший крок на Місяць і, як відомо, була програна американцям, то тепер росіяни вирішили першими підкорити Марс.

Сенсацію озвучив директор Інституту космічних досліджень РАН академік Лев Зелений.

За його словами, Росія технічно готова організувати пілотований політ на Марс на початку 2020-х років.

"Для Росії пріоритетно, престижно і реально першими провести висадку космонавта на Марс. Ця задача економічно і технічно вирішувана", - заявив Зелений "Інтерфаксу-АВН".

На думку вченого, якщо приступити до підготовки польоту найближчим часом, то російські космонавти можуть висадитися на поверхню Марсу в 2023-2025 роках.

"У нас зараз є певна фора в цій гонці, тому що ми володіємо найбільшим досвідом у пілотованій космонавтиці. Навіть у погані 90-і роки працювала станція "Мир", потім з'явилася МКС. У такий спосіб ланцюжок пілотованих польотів не переривався", - сказав він.

Таку запопадливість росіян до Марсу вчений пояснив прагненням досліджувати нове в природі людини.

"І, слава Богу, цей порив неможливо зупинити", - вважає Зелений.

Водночас учений не приховує, що росіянами рухає не тільки бажання просунутися в дослідженні галактики, але й прагнення бути першими, підняти престиж держави і "дух усього людства".

"Я з дитинства пам'ятаю враження від польоту Гагаріна. Щось схоже я бачив, коли в космос був запущений перший тайконавт, і весь Китай, усі півтора мільярди людей вийшли співати на вулиці. Таке враження, що вони в цьому польоті знайшли свою національну ідею", - сказав Зелений.

Зізнався вчений і в тому, що росіянам не дає спокійно жити програна американцям війна за Місяць.

"У польоті на Марс людини задача не чисто наукова, а я б сказав політично престижна... Гонку за Місяць ми програли, на Венері і Меркурії умови непридатні для висадження людини, у далекій перспективі можлива посадка на супутниках Юпітера, але Марс - останнє місце в Сонячній системі придатне для пілотованого польоту", - підкреслив Зелений.

Що ж, головне, щоб сенсаційною заявою російських космонавтів не скористалися підступні американці і знову не зірвали їхній космічний тріумф...