Скільки коштує освятити Бентлі?

446
1 лютого 2008

Українці - вкрай винахідливі люди. Якщо не вдається вирішити свої життєві проблеми земними силами, вони звертаються до потойбічних. Принаймні прихожани Церкви Миколи Набережного (УАПЦ), що у Києві, освячують не лише машини, а навіть документи на купівлю землі, квартири, реєстрації підприємства. Правда, це називається молебнем на освячення нової справи.

У кафедральному соборі Св. Володимира (УПЦ КП) пропонують ще більше. Тут можна замовити служби "при відкритті майстерні, фабрики, кафе", "за успіхи у бізнесі і торговій справі", "за успішний продаж і придбання квартир", "при болях у попереку", "при захворюваннях рук" тощо. Коштує це 10 гривень за одну особу. Молитись за неї священики будуть 40 днів. І все це офіційно, з видачею відповідних квитанцій.

"Будь-яка річ, якою користується людина, потребує освячення. Спочатку вона є нейтральною, тобто може служити як на добро, так і на зло. Тому, щоб убезпечити її використання (що особливо стосується автомобілів), її освячують", - розповів "Життю" співробітник прес-служби УПЦ КП Микола Ярмусь.

Однак бігти одразу до церкви з ложками, ноутбуками та мобільними телефонами священики не рекомендують.

У Видубицькому монастирі задавати продавцю лишніх запитань не треба-
розцінки зазначені на зошитах

"Є молитви по освяченню будь-якої речі. Тому благочестивий християнин може сам, взявши свячену воду, освятити цю річ", - проінструктував нас ігумен Лонгин з Києво-Печерської Лаври (УПЦ МП).

"Життя" застерігає: при здійсненні обряду, не забудьте відключити ноутбук від мережі!

Натомість зробити все виключно руками священика пропонують греко-католики. "У нас практикують освячення цілої оселі. Тоді освячується і все, що є в цій оселі. Це може бути і ноутбук", - розповів диякон Микола Сулима. Однак окремо хлюпати святою водою на  будь-яку дрібничку священик УГКЦ не буде. І молитов на зразок тих, що у центральному соборі Київського патріархату, у греко-католиків взагалі немає.

Інша справа - авто. Їх освячення наразі дуже поширене серед прихожан, тому у деяких церквах встановлені чіткі розцінки на цю послугу. У Видубицькому монастирі (УПЦ КП) власники автомобілів мають заплатити "на церкву" 50 гривень. Скільки ж коштує ця послуга у Соборі Св. Володимира (УПЦ КП). Додатково фінансово можуть віддячити і священнослужителю.

У церквах жартують, що ціни залежать від марки авто. Відтак чітку суму за забезпечення безпеки на дорогах хоч і встановлюють, але додають: це лише умовна цифра. Священику треба дати стільки, скільки ви можете. А раптом власники "Бентлі", "Майбахів" чи "Мерседесів" дадуть рівно скільки, скільки їм скажуть?

Інакша ситуація з оплатою таїнств. Так, щоб прихожани не ламали собі голову вираховуваннями суми, яку треба заплатити за здійснення того чи іншого обряду, більшість церков запровадили фіксовані ціни на свої послуги. Однак одразу зазначають: все залежить від платоспроможності прихожанина.

"Життя" здивували розцінки на ритуальні послуги в Києві. Наводимо прейскурант послуг в деяких церквах різних конфесій столиці. Для порівняння зазначимо: мінімальна заробітна плата наразі становить - 515 гривень, а стипендія студента вузу - 300 гривень. Студентам обвінчатись та ще й похрестити дитину може бути фінансово нелегко...

Назва церкви

Хрещення, грн

Вінчання, грн

Відспівування покійника (очне), грн

Києво-Печерська Лавра, УПЦ МП

300

300 (без хору), 500 з хором

Індивідуальна домовленість з священником

Свято-Іллінська церква, УПЦ МП

150

450 (з хором, без нього не вінчають)

Індивідуальна домовленість з священиком

Монастир Св. Іони, УПЦ МП

Індивідуальна домовленість з священиком

Індивідуальна домовленість з священиком

Індивідуальна домовленість з священиком

Видубицький Монастир, УПЦ КП

50 - на храм, ще 50 - священику

Індивідуальна домовленість з священиком

Індивідуальна домовленість з священиком

Кафедральний собор Св. Володимира, УПЦ КП

50

500 (з хором, без нього не вінчають)

100

Церква Миколи Набережного, УАПЦ

150

300 (з кліросним квартетом), з хором - індивідуальна домовленість

200

У церквах УГКЦ чітких розцінок немає.