Від самогубств помирає більше, ніж на війні

171
1 лютого 2008

Що об'єднує Ернеста Хемінгуея, Курта Кобейна та Адольфа Гітлера? Геніальність, знаменитість, і ... вчинення самогубства.

Нещодавно увесь світ, затамувавши погляд, слідкував за розгортанням епопеї довкола можливого самогубства американської поп-зрки Брітні Спірз.

То вона погрожувала накласти на себе руки, якщо її вирішать запроторити до психлікарні. То вона нібито спробувала звести рахунки з життям. То її дядько пророкував співачці швидку зміну нинішніх апартаментів на могилу. Словом, справжнісінька мильна опера з Брітні в головній ролі.

Однак мало хто задумався над тим, що така кіношність особистих проблем поп-зірки та педалювання теми самогубства може лише сприяти збільшенню кількості суїцидів серед пересічних людей: такий спосіб смерті обростає певним "романтизмом".

А тим більше сприяє збільшенню самогубств у світі публікування детальної інформації про вже вчинені самогубства.

Зірка "Горбатої гори" Хіт Леджер зовсім
нещодавно теж вчинив самогубство.
Фото АР
"Не варто публікувати фотографії та передсмертні записки. Не треба конкретизувати деталі вчинення самогубства. Інакше створюється посібник для самогубців. Не можна перетворювати самогубство у сенсацію", - звинуватив пресу у причетності до збільшення кількості суїцидів у світі російський експерт Борис Положій.

Причина для такої різкої заяви у нього поважна: щороку майже мільйон людей помирає від суїцидів.

"Щорічно від 10 до 20 мільйонів людей пробує вчинити самогубство", - повідомив Положій дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Відтак, кількість людей, які добровільно йдуть з життя наразі більша, аніж кількість осіб, що загинули під час збройних конфліктів.

При цьому серед тих, чия спроба вчинити самогубство була вдалою, найбільша кількість лікарів-психіатрів. На другому місці - музиканти. На третьому місці - юристи, на четвертому - молоді офіцери.

В Україні ж ситуація з самогубствами теж невтішна. Згідно з статистикою, на кожні 100 тисяч населення припадають 29 суїцидів. У Європі ж цей показник менший: 10-15 осіб відповідно. Крім того, Україна є лідером в західному світі серед кількості спроб самогубств, які закінчились летально.

Схоже, в Україні з'являється новий "популярний" спосіб накласти на себе руки. Так, лише впродовж останнього місяця ТРОЄ осіб кинулись на рейси Київського метрополітену. Останній такий випадок трапився 31 січня. На щастя, 42-річний житель Волинської області залишився живим.

"Суїцид займає восьме місце у світі у списку причин смерті, а серед насильницьких смертей самогубства - на першому місці", - розповів Положій про світову тенденцію зміни характеру смерті.

А для тих, хто думає, що така картина - ­­через велику кількість терористів-смертників серед ортодоксальних мусульман, наводимо дані російського експерта: Саудівська Аравія, Кувейт та інші ортодоксальні мусульманські країни знаходяться на останньому місці по кількості суїцидів.