Білл Гейтс хоче купити Yahoo з усім потрохом

11
1 лютого 2008

Білл Гейтс зробив Yahoo пропозицію, від якої неможливо відмовитися. Розробник програмного забезпечення Microsoft запропонував придбати Yahoo! Inc. за 44,6 мільярда доларів.

Як повідомляється в прес-релізі компанії, відповідна пропозиція була надіслана раді директорів Yahoo.

За кожну акцію власника популярного інтернет-порталу Microsoft пропонує заплатити 31 доларів, що на 62% вище ринкової ціни Yahoo! Inc. на момент закриття торгів на NYSE 31 січня 2008р. (19,18 дол.).

Компанія Білла Гейтса пропонує акціонерам Yahoo! Inc. обміняти свої акції або на готівку, або на акції Microsoft.

Загальна ж сума угоди буде наполовину виплачена акціями, а наполовину - готівкою.

"У нас велика повага до Yahoo, і разом ми зможемо пропонувати усе більш захоплюючий набір рішень для споживачів, видавців і рекламодавців, оскільки будемо краще позиціоновані для конкурування на ринку онлайн-послуг", - заявив головний виконавчий директор Microsoft Стів Баллмер.

Microsoft очікує, що синергетичний ефект у випадку успішного злиття складе 1 мільярд доларів на рік.

Білл Гейтс витягне Yahoo з ями?

Фінансовий стан справ Yahoo зараз - не найкращий.

На цьому тижні Yahoo погіршив прогноз своїх доходів, заявивши, що їм буде потрібно вкласти близько 300 мільйонів доларів у розвиток компанії.

Раніше корпорація оголосила про серйозне скорочення штату. Під загрозою звільнення опинилися близько тисячі співробітників.

Останній рік прибутки Yahoo повзуть униз. Чистий прибуток інтернет-компанії в 2007 році знизився на 12% - до 660 мільйонів доларів.

Акції Yahoo також падають. Наприкінці січня їхня вартість упала до $20,78 за штуку, досягши найнижчої позначки за останні 4,5 роки.

Невдачі Yahoo також пов'язані з активним розвитком Google, що є конкурентом не тільки Yahoo, але й Microsoft.

Наприкінці минулого року уперше відвідуваність пошукових сайтів Google виявилася більшою, ніж його головного конкурента Yahoo.

Microsoft і Yahoo проти Google

Інформація про те, що Microsoft купує Yahoo, вже давно гуляє в Інтернет-середовищі.

За неофіційною інформацією, можливість придбання корпорацією Microsoft частини акцій Yahoo обговорювалася ще минулого року.

Експерти відзначають, що Microsoft покупка пошуковика необхідна для посилення своїх позицій по відношенню до головного інтернет-конкурента Google.

Згідно з даними ComScore, аудиторія пошукових веб-ресурсів Microsoft складає півмільярда користувачів.

Водночас у листопаді цього року пошукові сайти Google відвідало 475,7 мільйонів осіб, що на 9,1% вище, ніж роком раніше. Приріст аудиторії Yahoo склав 5,2% - до 475,3 мільйонів відвідувачів.

Найбільше охоплення аудиторії було визнано за Microsoft. У листопаді цього року пошукові сайти софтверного гіганта відвідало близько 501,7 мільйона користувачів.

Факт того, що вперше відвідуваність пошукових сайтів Google виявилася більшою, ніж Yahoo, наштовхнув багатьох експертів на висновок: настільки приваблива пропозиція з боку Білла Гейтса пов'язана саме з нарощуванням м'язів Google.  

Водночас, ні Yahoo, ні Microsoft поки ніяк не коментують свій можливий "шлюб з розрахунку".

До речі, у 2003 році Microsoft збирався підкорити собі і Google, запропонувавши компанії обговорити можливість співпраці або навіть злиття.

Однак тоді представники Google прохолодно поставилися до пропозицій Microsoft, і плани Білла Гейтса щодо розширення своїх володінь в Інтернеті так і не здійснилися.

Чи вдасться мільярдерові купити інший найбільший Інтернет-портал зараз, невідомо. Ні Yahoo, ні Microsoft поки ніяк не коментують можливий "шлюб з розрахунку".

За матеріалами BBC, Інтерфакс-Україна