Влада пройшлася екскаватором по сучасному мистецтву

8
11 лютого 2008

"На колір і смак товариш не всяк" - цю приказку нещодавно ще раз підтвердили міська влада Києва. Цього разу каменем спотикання стала виставка робіт сучасних фото- і відеохудожників.

Так, 6-го лютого 2008 року недалеко від метро "Арсенальна" відкрилася виставка художніх проектів під назвою "Спільний простір".

Спеціально для цього заходу було орендовано вантажний контейнер, у якому демонструвалися відео та фотороботи українських і російських художників.

Виставка повинна була працювати до 12-го лютого, але вранці 8-го лютого київська влада "попросила" художників очистити територію Арсенальної площі, повідомляють організатори виставки.

Спочатку у виставочному контейнері відключили світло. Потім організаторів заходу попередили, що якщо контейнер не буде прибрано з площі, його евакуюють насильно.

"Проти лому немає прийому", після таких погроз художники були змушені швиденько демонтувати виставку.

Свої дії органи влади аргументували численними скаргами громадськості на те, що на виставці представлені роботи порнографічного характеру. А також роботи, які ображають релігійні почуття громадян.

За словами куратора виставки Микити Кадана, жоден із художніх проектів, представлених на виставці, не містив порнографії і не зачіпав нічиїх релігійних почуттів.

Сюжети "Спільного простору" розповідали про вторгнення художників до суспільного простору, до публічного міського середовища. Здебільшого - про акції і графіті.

Чим же насправді образило сучасне мистецтво київську владу, невідомо.