Київське метро захопили художники і влаштували застілля

35
12 лютого 2008
Застілля у вагоні метро
Фото Дмитра Єрмолова

Інколи метро може перетворитися на майданчик протесту, арт-об'єкт, або на те й інше одночасно.      

Цими вихідними київську підземку захопили художники. Ображені на київську владу за те, що їхню виставку заборонили, вони влаштували застілля на усіх трьох гілках київського метрополітену.        

Таку незвичайну акцію влаштувала група "Війна" з Москви спільно з київською групою "Р.Е.П.". На метро "Арсенальна", у вагончику, вони виставляли своє фото і відео з попередніх акцій.

Декілька десятків активістів розбилися на три групи і зайшли в метро. Три групи проїхалися усіма лініями київського метро від кінцевої до кінцевої, розпиваючи алкогольні напої і закликаючи до цього оточуючих.

Ніхто не втрутився, міліція так і не з'явилася. Столи разом з тарілками виїхали в депо. Горді і задоволені учасники ще більше напилися, повідомляє "1+1-News".

Слід зазначити, що буремні митці вже відомі своїми епатажними акціями. Так, Дмитро Єрмолов - сучасний український художник, знаний акцією "Fuck the television".

Раніше художники також влаштовували поминки Дмитра Прігова. Щоправда, не в київському, а в московському метро.

Остання ж виставка "Спільний простір", відкрита 6 лютого біля Києво-Печерської Лаври, не встояла і двох днів - її заборонили, вимкнули світло, а на наступний день вивезли вагон з експозицією на евакуаторі в невідомому напрямку.

Звичайно, київську владу можна зрозуміти. Адже виставка відбувалася в орендованому будівельному контейнері, який встановили на площі поряд входу/виходу зі станції метро Арсенальна, неподалік Києво-Печерської Лаври.

У контейнері демонструвались фото- та відео-роботи українських та російських художників.

Виставка мала тривати до 12 лютого, але після того, як від міської влади почали надходити звинувачення щодо порушення громадського спокою та благоустрою Києва - виставку було припинено.

Проте якщо попередню виставку влада просто знесла, то акцію в метро ніхто не зупиняв. І факт розпиття алкоголю в підземці, здається, нікого з метрополітенівців не турбував. Залишається лише дивуватися, як можна було не помітити групу людей, які влаштували застілля прямо у вагоні метро...

Фото Газеты по-народному