Знайшли динозавра розміром з горобця

14
12 лютого 2008

Палеонтологи з Академії наук Китаю розкопали кістяк карликового птеродактіля, що жив на території нинішнього Китаю близько 120 млн років тому, повідомляє газета "Чайна дейлі" з посиланням на бюлетень Китаю.

Палеонтологічну експедицію очолив провідний спеціаліст Академії наук Китаю Ван Сяолінь, повідомляє Інтерфакс.

Птеродактиль виду Nemicolopterus crypticus був розміром із сучасного горобця. Його кістяк виявлений у мезозойських покладах у північно-східній китайській провінції Ляонін.

Як думають учені, цей літаючий ящір жив у лісах, що складалися, в основному, з дерев гінгко - одного з найдавніших деревоподібних листяних рослин на Землі.

Як заявив у телефонному інтерв'ю "Чайна дейлі" палеонтолог Александер Кельнер з Національного музею при Федеральному університеті  Ріо-де-Жанейро, знахідка китайських учених "відкриває нову главу у вивченні еволюції літаючих ящерів-птерозаврів".

Кельнер надає особливого значення тому фактові, що кістяк карликового птеродактиля виявлено у континентальних районах Ляоніна, тоді як більшість колишніх знахідок скам'янілостей цих тварин були знайдені на узбережжях раніше існуючих морів.