На Київ наступають стічні води

22
13 лютого 2008

Уся ця неприємність трапиться, якщо терміново не наростити дамбу на мулистих полях у Бортничах.

Як заявив начальник БСА АТ "Київводоканал" Володимир Бражник на засіданні комісії з питань екологічної політики Київрада у вівторок, якщо дамби на мулистих полях не будуть нарощені, то через 3-4 місяця станція не зможе приймати каналізаційні стоки, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Бражника, на сьогоднішній день на станції уже відбуваються локальні розриви дамб із витоком залишків на сусідні сільськогосподарські поля.

Разом з тим, навіть якщо дамби будуть побудовані, то все одно вільних площ вистачить лише на рік роботи, тому необхідно терміново будувати завод по переробці стоків.

Він також повідомив, що на сьогоднішній день одна з німецьких фірм розробила техніко-економічне обґрунтування реконструкції БСА на основі технології, яка застосовується в Європі.

Зокрема, ця технологія передбачає будівництво цеху по технічному зневодненню осаду, а також заводу по спалюванню залишкових збезводнених опадів.

На думку Бражника, вже в березні-квітні Київська міськадміністрація буде мати можливість виставити даний проект на інвестиційний конкурс.

Він також повідомив, що в Європі подібні заводи по спалюванню збезводненого осаду будуються протягом 18 місяців.

Вартість такого заводу складає до 120 млн. євро.

Передбачається, що інвестор здійснить реконструкцію БСА за власні кошти, а потім місто буде повертати інвесторові ці кошти протягом декількох років.

Станція аерації в Бортничах - єдині очисні споруди стічних вод Києва. Тут очищаються як побутові води, так і стоки промислових підприємств. Станцію аерації побудували ще в середині ХХ століття і на сьогодні три її блоки щодня обробляють понад мільйон стічних вод.

Ще в 2005 році фактичні обсяги осаду, що знаходяться на полях, більш ніж у два рази перевищували встановлену межу.

Подібне використання існуючих мулистих полів уже зараз призводить до їхнього переповнення, а надалі - до прориву дамби, виливання осаду на сільськогосподарські поля і прилягаючі території, а також у Дніпро.