Індуси будуть їздити на повітрі

59
14 лютого 2008

Нестабільність нафтового ринку змушує автомобілебудівників вигадувати альтернативні способи переміщення чотириколісних, які б були не лише більш економічними, але й не забруднювали навколишнє середовище.

У США і Японії нещодавно запустили у масовий продаж водомобілі, швейцарці вигадали автомобіль-амфібію, а французи створили машину, що їздитиме на стисненому повітрі.   

Інженер Гі Негре заявив про початок продажу в Індії цього року розробленого ним "екологічно чистого" автомобіля, двигун якого працюватиме на стисненому повітрі.

"Першими покупцями цього автомобіля стануть люди, які перш за все піклуються про довкілля. Років через десять цей винахід стане проривом в автомобілебудуванні", - переконаний винахідник.

Індійська автомобілебудівна компанія Tata є на даний момент єдиною великою компанією, яка придбала ліцензію на виробництво цього автомобіля.

Модель під назвою "OneCAT" є невеликим п'ятимісним автомобілем вагою близько 350 кілограмів, ціна на який складатиме трохи більше 2,5 тисяч фунтів стерлінгів.

На думку представників компанії Таtа, технологія, використана при розробці цього автомобіля, може також застосовуватись і в виробництві електроенергії.

Баки авто можна буде наповнити повітрям з компресора усього за три хвилини, що набагато швидше, ніж зарядка електроавтомобілю, кажуть вони.

Крім того, наповнити баки можна буде за чверть години за допомогою компресора, який є у машині.

Розробники стверджують, що при поїздках на далекі дистанції новий автомобіль буде споживати приблизно 2,5 літри палива на 100 км.

При русі в міських умовах експлуатація нового автомобіля буде обходитися ще дешевше.

За матеріалами Бі-Бі-Сі та РИА Новости