Танці на льоду. Український варіант

308
14 лютого 2008

Два роки російських проектів "Зірки на льоду" та "Танці на льоду" не минули безслідно для українців. На форумах любителів фігурного катання можна зустріти запити від співробітників великих фірм, які влаштовують корпоративні змагання на зразок телевізійних шоу.    

Президент української федерації фігурного катання Людмила Супрун висловлювала побажання організувати подібне шоу і в Україні, але зважаючи на те, що пані Людмила не з'явилась ні на дорослий ні на юніорський чемпіонат країни з фігурного катання, плани явно змінилися.

Між тим у рядових українців інша проблема - у країні бракує ковзанок, де можна було б покататися.

І хоча в великих містах країни - Дніпропетровську, Харкові, Києві -  і відкрились в останній час нові льодові арени для масового катання, їх все таки не вистачає для всіх охочих відчути себе Оксаною Баюл чи Віктором Петренком.

Найбільше ковзанок є в Києві. Три з них - "Піонер",  "Караван" і "Більшовик" - призначені саме для масового катання.

Льодовий клуб "Піонер" (метро Арсенальна, Дніпровський узвіз, 1)  знаходиться в центрі Києва. В плані відпочинку це найкраща арена, адже прямо з ковзанки можна перейти в затишну кафешку, випити чай і помилуватися на мальовничий краєвид. Але справжній любитель ФК навряд чи зупинить вибір на цій ковзанці - на ній елементарно ніде розігнатися - розмір арени лише 600 кв. м.

 


І хоча в ЗМІ можна прочитати, що ковзанка вміщає 70 осіб, насправді 25 фігуристів там це як раз те, що треба для нормального прокату.

Покататися в "Піонері" можна за 30-40 гривень, а ковзани вам обійдуться у ще 20-ку . Послуги тренера складуть ще 40 гривень.

Каток в ТЦ "Караван", напевно, найпопулярніший у столиці - тут людно в будь-яку годину доби, хоча каток діє з  8:15 і до 1:45.  В зимну пору року тут треба купувати квиток завчасно, за кілька сеансів наперед. Катання обійдеться в 25-45 гривень. За додаткові 5 гривень вам видадуть ще й шкарпетки. Оренда ковзанів в ходить в ціну. Але, якщо ви прийдете зі своїми, прокат для вас дешевшим не стане.

І ще, стережіться чайників. Їх тут найбільше.

Ковзанка в ТЦ "Більшовик" (метро Шулявська, вул. Гетьмана, 6) - найновіша в Києві.  Сам майданчик найбільший у столиці - 2400 кв. м.  Покататися можна, заплативши від 20 до 45 гривень, для дітей діє знижка. Є інструктори. Всі ковзани ще нові і не треба думати, як прив'язати їх до ноги.

 

Єдина неприємність  - посеред арени залишились чотири стовпи. Але страшні вони лише на перший погляд. Їх обтягли спеціальною м'якою поверхнею, щоб люди не травмувалися, а завдяки ним на полі утворюються два кола. Частина присутніх може кататися в середньому полі, - решта по більшому колу.

Для тих, хто любить кататися на відкритому повітрі і хоче зекономити гроші, льодовий стадіон на проспекті Глушкова підійде якнайкраще. Але заливають його тільки взимку. І кататися вам доведеться навколо своїх чобіт і інших речей, бо гардероб працює вряди-годи.

Окрім того в Києві є ще тренувальні ковзанки. Але сеанси масового катання тут відбуваються у відведені години, які, на щастя припадають на неробочий час у будні і вихідні.

Ковзанка "Наука" (м. "Академмістечко", вул. Вернадського, 32) відкрита навесні цього року. Лід має розмір стандартного хокейного майданчика. Він накритий шатром, тому температура там така ж, як і на вулиці. Незважаючи на те, що ковзанка планувалася під школу фігурного катання В'ячеслава Загороднюка, на ній відсутній елементарний туалет.       

 

Ковзанка "Крижинка" у Дарниці на вулиці Генерала Жмаченка, 7 запрошує всіх охочих у п'ятницю, суботу та неділю. Ціни тут найдемократичніші - 25 гривень плюс 10 гривень за ковзани, але їх якість відповідна.

І ще дарницька ковзанка невелика за розмірами і на ній немає бортиків, що дуже незручно для початківців.

Ще одна київська "Крижинка" знаходиться біля НСК "Олімпійський". Серед усіх київських ковзанок тут найкраща крига, але на ній тренуються молоді хокеїсти та національна збірна з фігурного катання. Місця там мало і для них. Крім того там катаються "любителі-хокеїсти" на зразок Юрія Бойка. Тому масові катання на цій "Крижинці"  бувають вряди-годи і дізнаватися про них треба за телефоном. А катання тут коштує 35 гривень.

 Українські чемпіони на "Крижинці". Фото з сайту http://www.skating.com.ua/

Стільки ж коштує покататися на "Атеку". Ковзанка там найбільша в Києві. Але в будні до вечора там тренуються хокеїсти. Сліди від їх тренувань дістаються і простим любителям. Для масових катань "АТЕК" відкривається з 19:00 до 21:30, у вихідні - із 12:30 до 21:00. Якщо у вас немає власних ковзанів, то приготуйтеся давати завдаток у вигляді 400 гривень, власного паспорту або водійських прав.

Найкраща з київська ковзанка знаходиться за межами Києва, в Броварах. Льодова арена ТЦ "Термінал" найбільша й найзручніша. Ковзани там відносно нові. Ціни коливаються від 20 до 40 гривень. Є інструктори.

 "Сокіл" приймає гостей в "Терміналі". Фото з сайту ТРЦ

Але оскільки це єдина арена в межах Києва придатна для змагань, то там грають свої матчі хокейні клуби "Сокіл" і "Барс". Тому краще поцікавитися завчасно в адміністрації, коли саме ці матчі проходять.

На початку року в Києві залили безкоштовну сезонну ковзанку  на Софіївській площі, але вона не витримує навали бажаючих. Крім того київська влада обіцяла ще майже сто сезонних ковзанок, але поки що їх в місті не знайдеш і з мікроскопом. Кажуть, підвела погода.

Друге місце за кількістю ковзанок після Києва займає Харків. Там можна випробувати свої сили в Палаці спорту, на ХПІ на Пушкінській, "Шато Ледо" на академіка Павлова та відкритій ковзанці на площі Свободи, яку заливають щороку.

В Дніпропопетровську любителям можна покататися на ковзанках Метеор, Лавина  і  Мост-сіті.

В Донецьку нещодавно запрацювала нова стара ковзанка "Глиба".

В разі якщо ви вирішили серйозно взятися за катання на ковзанах, то любительське взуття обійдеться вам у 300-700 гривень. Професійне взуття з окремими лезами коштуватиме від 500 до 800 доларів. Якщо ж ви вирішите брати уроки фігурного катання, то це коштуватиме до ста доларів щомісяця.

Чистої вам криги!