Тонкощі київського паркування

46
7 лютого 2008

А повний перехід на безготівкову форму оплати має завершитися у 2008 році зі встановленням паркоматів, повідомила директор "Київтранспарксервіс" Олена Поліщук під час інтернет-конференції на сайті газети "Хрещатик".

"З 1 лютого ми розпочали впровадження безготівкового розрахунку за парковку. Перший етап - це абонементні талони, другий - це парковка за допомогою мобільних телефонів (внесення авансової суми на свій віртуальний рахунок за допомогою скетч-карти)", - повідомила Олена Поліщук.

Отже, коли водій ставить свою машину, він за допомогою мобілки надсилає СМС на короткий номер мобільного оператора, в якому зазначає номер свого транспортного засобу та зону паркування. Далі можна про все забути і займатися своїми справами.

По завершенні паркування, потрібно з того самого мобільного номера надіслати пусте СМС або зателефонувати на той самий номер. Якщо ж з моменту початку парковки і до її завершення, щось сталося з вашим мобільним, можна зателефонувати з будь-якого телефону до служби підтримки , яка надасть відповідну допомогу.

За словами Поліщук, запаркуватися за допомогою мобілки буде можливо вже в березні цього року.

На сьогоднішній день вже розповсюджено 10 тис абонементних талонів на суму близько 3 млн гривень. Талони мають різний колір, залежно від зони паркування - червоний, жовтий та зелений.

Найдорожчі талони, червоні, коштують 7 грн за годину паркування, 21 грн за день паркування та 294 - за місяць. Жовті, відповідно, - 5 грн, 15 та 210 грн. Зелені - 3 грн, 9 та 126 грн.

Талон першої територіальної зони (червоний) діє у всіх зонах, талон другої зони (жовтий) - у другій та третій, а талон третьої територіальної зони дійсний лише у цій, "зеленій" зоні.

В'їжджаючи на парковку, водій матиме власноруч зробити у талоні необхідну відмітку. Тож незабаром Київ відмовиться від послуг паркувальників, а замість того буде введена посада контролера сплати за паркування.

Абонементні талони для паркування можна купити у кіосках "Союздрук", "Преса", КП "Київпастранс", КП "Київметрополітен", відділеннях зв'язку "Укрпошта", на автозаправочних станціях "Лукойл" та "Кло". Також на початку талони можна придбати у самих контролерів-паркувальників.

Однак, якщо водій залишить своє авто у зоні паркування більш як на 5 хвилин, не прикріпивши на лобове скло паркувальний талон, буде застосована система блокування коліс. Щоб ъх розблокувати, доведеться викласти 100 грн.

Для Києва вже закуплено 300 таких блокувальних систем, працюють три мобільні бригади, що здійснюють блокування на вимогу паркувальників. Також подекуди буде здійснюватись відеоспостереження.

Якщо ж водій вважає, що колеса його авта заблоковані незаконно, він матиме право поскаржитись по телефону 362-4477, повідомила Поліщук.

Крім того, Поліщук зазначила, що право безкоштовного паркування користуватимуться: пожежна охорона, швидка допомога, аварійний спец транспорт та інваліди.

Пільги при паркуванні матимуть: ветерани ВОВ та інших локальних воєн, а також громадяни, які мають пільги згідно діючому законодавству України.

Слід додати, що означені зміни поки що не сягнули Дарницького, Дніпровського та Голосіівського районів, де представники місцевої влади поки що відмовляються передавати свої зони паркування "Київтранспарксервісу".

Втім схоже, що це явище тимчасове, бо КМДА погрожує вилучити такі парковки у районів-порушників.