Обережно! Міліціонери крадуть мобілки

7
7 лютого 2008

Більше того,  цілком імовірно, що людина, яка стирила у вас мобільний, представиться вам міліціонером.

Правоохоронні органи розглядають крадіжку мобільних телефонів, як один з видів кишенькових крадіжок.

Дрібне злодійство

Найчастіше телефони крадуться в  транспорті, барах, дискотеках тощо. А може трапитися і так, що ви самі віддасте рідний мобільник шахраєві.  

У міністерстві внутрішніх справ агентству Ліга назвали дві найпоширеніші схеми крадіжок.

Наприклад - до школяра підходять двоє або троє чоловіків, представляються працівниками міліції і розповідають, що до них надійшов сигнал про украдений телефон.

Лжеміліціонери просять дитину показати їм свій апарат, а потім повідомляють, що потрібно установити чи дійсно він його власник. Після чого шахраї зникають "на десять хвилин" під виглядом перевірки - разом з телефоном.

Другий розповсюджений варіант може трапитися з людиною, коли вона заходить у метро і розмовляє по мобільному телефону, не звертаючи уваги на оточуючих. Після завершення розмови до майбутньої жертви в юрбі протискується злодій і витягає телефон з кишені або сумки.

У наступних десять секунд його передають по ланцюжку від одного "напарника" до іншого. Навіть якщо відразу зрозуміти, що це крадіжка, виявити злочинця буде важко.

Але навіть, якщо ви запам'ятаєте злодія і відразу побіжите в міліцію, вона вам може не допомогти.

"Для порушення кримінальної справи необхідно, щоб сума збитку складала не менше 772 грн. 51 коп., - говорить начальник відділу дізнання Печерського райуправління Олександр Олексенко.

"Усе, що менше, розглядається як дрібна крадіжка і не тягне кримінальної відповідальності, а є розглядається лише як адміністративне правопорушення, і карається, у більшості випадків, накладенням штрафу", - відзначає він.

Злочинці про це знають. Якщо телефон коштує менше зазначеної вартості і якщо навіть удалося піймати злодія за руку, відпустити його з міліції можуть протягом доби.

Куди піде ваш телефон після крадіжки. Найчастіше на ринок, а іноді і на прилавок магазина, якщо його хазяїн не сильно женеться за дотриманням закону.

Мобільні злодії державного масштабу

Тим часом ринок мобільних телефонів України продовжує бити рекорди. Відповідно до дослідження компанії "AVentures Group", у 2007 році в Україні кінцевими споживачами було придбано 8,55 мільйонів мобілок усіх форматів.

Обсяг ринку в грошовому еквіваленті склав $1,49 млрд. При цьому майже мільйон засобів зв'язку потрапили на український ринок нелегально, повідомляє Інтерфакс.

"Обсяг недоотриманих бюджетом коштів від "сірого" імпорту мобільних телефонів за останні чотири роки склав близько 5 млрд. грн. ", - повідомив начальник ГП "Український державний центр радіочастот" Павло Слободянюк.

Тому, щоб захистити кишені країни від злодійства, мобільники будуть віднині маркувати. Тепер ви зможете довідатися про те, який телефон ви купуєте (легальний або із сірого ринку), по контрольній марці, котру будуть клеїти на товар.

Правда, запроваджують маркування досить неохоче - адже красти в держави куди прибутковіше, ніж тирити мобілки з кишень.