Сайти випускників і ICQ видають владі боржників

5
8 лютого 2008

Не дарма у Росії ходили чутки щодо моніторингу соціальних мереж спецслужбами. Виявилося, що немає диму без вогню.

Так за допомогою сайтів для випускників правоохоронні органи змогли відшукати боржника в Красноярському краї.

"Молодий чоловік, власник магазину, ще в 2005 році на підставі рішення суду заборгував комунальному підприємству 111 тис. рублів, з яких 70 тис. він погасив добровільно, після чого виплати припинив і сховався", - розповів представник управління Федеральної служби судових приставів по Красноярському краю Андрій Кабіров.

Відшукати порушника виявилося непросто, оскільки він не мешкав за зазначеною адресою, зареєстрованого майна не мав, на офіційному місці роботи не зареєстрований.

Знайшовши його на популярному інтернет-сайті, співробітники відділу розшуку боржників і їхнього майна відправили SMS і повідомлення через один із сайтів випускників з повідомленням про порушення виконавчого провадження.

Стільниковий оператор підтвердив доставку повідомлення на мобільний номер, зареєстрований за боржником, повідомляють "Известия".

Таким чином, порушник був належним чином сповіщений і тепер пристави мають право застосувати до нього всі передбачені законом заходи примусового стягнення.

"Звичайно, це не основний вид розшуку боржників, але якщо він дає можливість їх відшукати - чому б його не використовувати?" - зазначив Кабіров.

Більш широко пристави краю стали використовувати і можливості SMS-повідомлень. Також, якщо є можливість установити номер ICQ, цей засіб зв'язку також широко використовується.

Кабіров додав, що така практика поки тільки напрацьовується, але вже дала результати.

За перші п'ять днів завдяки п'ятьом електронним повідомленням і 24 SMS приставам вдалося завершити 32 виконавчих провадження, стягнувши понад 9 млн. рублів.

На сьогодні в розшуку числяться 1,5 тис. боржників - фізичних і юридичних осіб.

Повідомляти боржника не тільки традиційною повісткою, але й електронними й іншими видами зв'язку дозволяє новий закон "Про виконавче провадження".

Боржникові дається п'ять днів після початку виконавчого провадження на те, щоб добровільно виконати рішення суду.