У центрі Києва висоткам підрізають поверхи

5
8 лютого 2008

Останнє десятиліття в Києві відзначається період активного будівництва торговельних, житлових і офісних комплексів. Причому місто дотепер росло не тільки вшир, а й догори. Але днями, на щастя багатьох киян, міськрада вирішила скосити поверхи у проектах деяких висоток.

Цього разу під прицілом забудови опинився Печерськ. Там вирішили звести два хмарочоси: на 42 та 22 поверхи.

Так, черговий офісний центр запропонували побудувати поруч із облдержадміністрацією та Центральною виборчою комісією, на площі Лесі Українки, повідомляє "Сегодня".

От такий велетень може вирости поряд із ЦВК

За словами головного архітектора проекту Андрія Пашенько, на дев'ятьох сотках землі вирішили звести 192-метровий будинок, з підземним паркінгом і площадкою для гелікоптерів.

"Хіба можна, щоб у цьому місці стояло таке одоробало? Загазованість у районі площі така, що люди тікають навіть із великих квартир куди подалі. До того ж місце, де надумали будувати, погане, там розлам кори", - обурилася голова міськорганізації охорони пам'ятників Людмила Афанасьєва.

Багато зодчих теж погодилися, що громадина буде виглядати там абсолютно недоречною, хоча сам по собі офісний будинок побудувати можна, от тільки рази у два нижче. 

Також у міськраді розглянули проект будівлі ще однієї висотки на Лейпцігській. Там збираються звести цікавої конструкції житловий будиночок з видом на Лавру.

З одного боку нова будівля буде схожою на вітрило, з іншого - на вісімку. У будинку передбачаються фітнес-центр, паркінг, магазинчики. На даху одноповерхової побутової прибудови - дитяча площадка.

Висоту цього житлового комплексу з подачі головного зодчого столиці Василя Присяжнюка теж вирішили зменшити. Тепер авторам доведеться підрізати 22-хповерховий будинок на п'ять поверхів.