Вірші допоможуть Ющенко і Тимошенко добре вивчити Конституцію?
Конституція України сьогодні є найбільш проблемним законодавчим актом. Його порушують, ігнорують, змінюють, на ньому спекулюють і наживаються. І головне - його не знають до ладу ані люди, ані представники влади.
У чому причина такого ставлення до Основного закону?
Творча спільнота сайту "Гоголівська @кадемія" замислилася над цими питаннями і дійшла несподіваного висновку: вся справа в тому, що Конституція України викладена канцелярською мовою. А кожен українець в душі - поет.
Саме тому її не знають - а спробуйте-но вивчити напам'ять такий величезний прозовий текст.
Саме тому її не виконують - українська поетична душа підсвідомо протестує проти канцеляризмів по формі і по суті.
Саме тому її весь час намагаються змінити - з вірша слова не викинеш, а з прози - скільки завгодно.
Тому "Гоголівська @кадемія" оголосила про початок проекту. Протягом року, до наступного Дня Конституції українські поети мають перекласти Конституцію мовою віршів.
"Ми розуміємо, що задача є надзвичайно важкою - п'ятнадцять розділів, сто шістдесят одна стаття, юридична лексика, правова тематика. Але й українські поети - не з останніх," - йдеться у прес-релізі організаторів.
Наша Батьківщина здавна є однією з найпоетичніших країн світу. В кожному райцентрі України живуть поети національного масштабу, а в кожній області є кілька поетів європейського чи навіть світового рівня, впевнені в Гоголівській @кадемії.
"Ми пропонуємо дотримуватися не букви, а духу нашої Конституції. Ми вітаємо експерименти з формою, мовою, однак закликаємо не допустити вульгаризації Основного закону. Окрему цінність складатимуть твори на тему окремих статей, які розтлумачуватимуть їх у вільній формі," - повідомляють організатори.