В Україні бракує кризових центрів для жінок
У житті ж права жінок не захищаються так, як на папері. Особливо це стосується захисту жінок від домашнього насильства, каже менеджер проектів жіночого правозахисного центру "Ла Страда Україна" Надія Василькевич в інтерв'ю DW-World.de.
Щорічно на "гарячу лінію" до них в організацію телефонують більше 4 тисяч українок. Здебільшого жінки просять допомогти захистись від чоловіка, який зловживає алкоголем чи фізично знущається.
У багатьох країнах у таких ситуаціях жінка сама може піти у так званий "жіночий будинок" і там жити з дітьми. В Україні таких притулків та кризових центрів не вистачає.
"Кризових центрів по Україні лише 22. Все таки у маленьких містечках їх не має. В Києві цю проблему ми якось вирішуємо. Але тут є ще багато питань. Нам треба створювати більше притулків", - каже Василькевич.
Окрім цього, за її словами, абсолютно незахищеними є права українських заробітчанок, які працюють за кордоном і полишають удома сім'ї. На переконання представниці правозахисної організації, в Україні слід прийняти національну програму з захисту таких жінок та їхніх дітей.
Як зазначають фахівці Міжнародної амністії, офіційних даних про кількість потерпілих від насильства в сім'ї немає: в Україні такої статистики не ведуть, повідомляв "Голос Америки".
Судити про масштаби проблеми в Україні можна за статистикою Міністерства внутрішніх справ. Наприклад, лише за першу половину 2006 року до міліції надійшло 83 тисячі заяв від потерпілих від домашніх знущань. У 90% випадків жертвами були жінки.
За матеріалами DW-World.de та The Voice of America