Велике село Земля: доведена теорія "шести рукостискань"
Дана теорія свідчить про те, що будь-яка людина на Землі опосередковано знайома з будь-якою іншою людиною через невеликий ланцюжок спільних знайомих. В середньому цей ланцюжок складається з шести людей.
Фахівці компанії Microsoft, дослідивши 30 мільярдів текстових повідомлень, послані через службу MSN Messenger у червні 2006 року, отримали підтвердження даної теорії, повідомляє ВВС .
У ході дослідження було встановлено, що кожен із 240 мільйонів користувачів сервісу міг би дістатися до іншого в середньому за 6,6 кроку (кроком вважалося безпосереднє і регулярне спілкування).
При цьому у 78% пар довжина ланцюжка, що роз'єднуює їх, складає всього сім ступенів або навіть менше.
"Який тісний світ у сенсі соціальних зв'язків, люди здогадувалися і до нас. Але ми показуємо, що ця ідея є науковою істиною", - говорить дослідник Microsoft Ерік Норвіц.
В 1998 році Дунган Вотс отримав підтвердження теорії Мілграма. В його експерименті приймало участь 60 тисяч користувачів електронної пошти.
Отримані Ворсом дані виявилися переконливими з технічної точки зору, до того ж вчений побудував чітку математичну модель "шести рукостискань".
Проте згодом теорію Мілграма брали під сумнів вчені з університету Аляски. І ось дослідники Microsoft довели її истиність.
На обробку даних, отриманих за місяць спілкування 242 720 596 користувачів MSN Messenger, у Норвіца та Юре Лєсковіца з університету Карнегі-Мелон пішло два роки.
Обсяг досліджуваних даних склав близько 4,5 терабайта, а спеціальний восьмипроцесорний сервер із 32 гігабайтами пам'яті копіював дані упродовж 12 годин.