Голоси Тичини та Симоненка з 1 вересня повернуться в українські школи

— 21 серпня 2008, 14:41

За його словами вже реалізовується диск з голосами 11 класиків української літератури.

До нього увійшли унікальні аудіо-записи поетичних творів відомих українських літераторів у виконанні Василя Симоненка, Максима Рильського, Миколи Бажана, Павла Тичини, Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Платона Воронька, Олеся Гончара, Миколи Вінграновського, Василя Стуса та ін. Більшість записів - з фондів Українського радіо, решта - з приватних архівів.

Найдавніший запис з голосом Марка Кропивницького датований 1906 роком, найсвіжіший - 1995-м.

Томенко повідомив, що диск містить третину творів, які є обов'язковими для вивчення в українських школах. Інші твори - це ті, які рекомендовані до вивчення. Крім Національної радіокомпанії рекламувати проект будуть ще дві комерційні радіостанції.

Як планувалось раніше, автори проекту випустили тисячу дисків до дня Незалежності України.

РЕКЛАМА:

"Але це тільки початок. Ми запропонуємо співпрацю Міністерству освіти і науки та місцевим меценатам, щоб усі 22 тисячі шкіл в Україні мали хоча би по примірнику цього видання", - сказав Томенко.

Депутат сподівається, що Міністерство освіти і науки долучиться до реалізації цього проекту і допоможе в тиражуванні і поширенні диску. Якщо ж держава не стане партнером акції до 1 жовтня цього року, автори та ініціатори проекту будуть самостійно поширювати диск у школах.

[L]Томенко розповів, що досвід поширення попереднього диску з голосом Василя Симоненка засвідчив, що паралельно знаходитимуться ще багато цікавих аудіозаписів з приватних архівів, у школах чи місцевих музеях, які варті того, аби їх почула ширша аудиторія.

"Крім того, ми запланували видання чергового аудіо-диску з фрагментами прозових творів відомих вітчизняних письменників, які би читали самі автори", - повідомив Томенко.

Реклама:

Головне сьогодні